Korzystasz z aplikacji Outlook do obsługi poczty w Androidzie lub iOS? Tryb ciemny jest już dostępny. Od teraz możesz łatwiej przeglądać swoje wiadomości w nocy, bez przemęczania oczu. Jak włączyć tryb ciemny w Outlooku?

Jak włączyć tryb ciemny w Outlooku na Androidzie i iOS

Tryb ciemny to funkcja, dzięki której interfejs danej aplikacji zmienia barwy na ciemne, oparte na czarnym (lub ciemnoszarym) tle. Ułatwia on korzystanie z aplikacji w nocy lub w słabo oświetlonych miejscach. Najbardziej przydaje się w tych aplikacjach, w których coś czytamy, czyli np. w czytnikach e-booków, w przeglądarkach internetowych, a także w klientach pocztowych. Gmail dostał niedawno tryb ciemny, a teraz do tego grona dołącza Outlook na Androida i iOS.

Tryb ciemny w aplikacji Outlook

Microsoft zaktualizował aplikację Outlook na Androida i iOS o tryb ciemny. Aktualizacja jest stopniowo udostępniana wszystkim użytkownikom. Aby skorzystać z tej funkcji, upewnij się, że masz zainstalowaną najnowszą wersję aplikacji Outlook. Możesz ją pobrać ze Sklepu Play lub App Store.

Pobierz Outlook ze Sklepu Play

Pobierz Outlook z App Store

Gdy masz już najnowszą wersję aplikacji Outlook, możesz skorzystać z trybu ciemnego. W tym celu uruchom aplikację, a następnie wysuń menu boczne za pomocą ikony w górnym lewym rogu.

Wejdź do ustawień Outlooka

Pojawią sie foldery na Twoim koncie pocztowym. W dolnym lewym rogu znajduje się ikona z kołem zębatym, pozwalająca wejść do ustawień aplikacji. Kliknij w tę ikonę. Po wyświetleniu się wszystkich ustawień przewiń je do sekcji Preferencje.

W tym miejscu znajduje się opcja Motyw, która pozwala przełączać się między jasnym a ciemnym trybem. Wybierz opcję Motyw, a następnie w nowym okienku zaznacz pole Ciemny.

Włącz ciemny motyw w Outlooku

Interfejs aplikacji zmieni swoje barwy na ciemne. Jeśli zechcesz przywrócić oryginalny wygląd, to wystarczy przełączyć się ponownie na motyw Jasny.

Alternatywnie, możesz też w preferencjach motywu wybrać opcję „Ustaw w trybie oszczędzania baterii“. Gdy ta opcja jest wybrana, urządzenie będzie automatycznie zmieniać tryb jasny na ciemny w zależności od tego, czy włączona jest funkcja oszczędzania baterii w urządzeniu.

Outlook - ciemny motyw

Co zrobić, gdy nie mam opcji trybu ciemnego w Outlooku?

Jeśli masz iPhone’a lub iPada i ta opcja nie jest jeszcze dla Ciebie dostępna, to możesz jedynie uzbroić się w cierpliwość i czekać, aż aktualizacja z trybem ciemnym trafi do Twojego urządzenia. Sprawdzaj co jakiś czas dostępność uaktualnienia w App Store.

Jeśli masz Androida, to możesz ręcznie pobrać z sieci najnowszą wersję aplikacji Outlook i zainstalować ją samodzielnie. Najprawdopodobniej będzie to nowsza wersja niż ta dostępna w Sklepie Play, co zwiększa prawdopodobieństwo szybszego uzyskania dostępu do trybu ciemnego. Najnowszą wersję aplikacji Outlook w formie instalatora APK możesz pobrać z serwisu APKMirror:

Pobierz Outlook z APKMirror

Ściągnij z poziomu telefonu najnowszą wersję aplikacji z powyższego linku, a następnie otwórz pobrany plik APK. Wyświetli się instalator aplikacji - potwierdź zainstalowanie Outlooka przyciskiem Instaluj. Po zaktualizowaniu Outlooka w ten sposób do najnowszej wersji sprawdź dostępność trybu ciemnego - teraz ta opcja powinna już być w ustawieniach.