Nie korzystasz już z Whatsapp i nie chcesz, aby serwis przechowywał Twoje dane? Jeśli nie zamierzasz wracać do Whatsapp to możesz trwale usunąć swoje konto. Zobacz, jak to zrobić, zarówno w Androidzie, jak i w iOS.

Jak usunąć konto Whatsapp

Whatsapp do identyfikacji użytkownika wykorzystuje numer telefonu. Jeśli nie zamierzamy korzystać dalej z aplikacji, to wystarczy ją odinstalować, prawda? Teoretycznie tak, jednak utworzone konto dalej pozostaje w systemie Whatsapp. Warto wiedzieć, że jeśli nie zamierzasz wracać do Whatsapp gdyż przeniosłeś się na inną usługę (np. Signal lub Telegram), to możesz całkowicie usunąć swoje konto. Jak to zrobić?

Z czym wiąże się usunięcie konta Whatsapp?

Usunięcie konta wiąże się z tym, że utracisz dostęp do wszystkich przesłanych w Whatsapp wiadomości i multimediów. Spowoduje to także automatyczne wykasowanie kopii zapasowych Whatsappa, które mogły zostać stworzone na Dysku Google lub w iCloud. Usunięcie konta spowoduje także wykasowanie nas ze wszystkich rozmów grupowych na Whatsapp. Cała procedura usunięcia wszystkich danych i "śladów" po naszej aktywności w tej usłudze może potrwać nawet do 90 dni.

Ponowne zarejestrowanie konta w Whatsapp NIE przywróci danych, które zostały wykasowane wraz z usunięciem konta. Jeśli kiedyś zdecydujesz się powrócić do Whatsapp, to zaczniesz od zera.

Usuwanie konta Whatsapp

Uruchom aplikację Whatsapp na swoim Androidzie lub iPhonie, a następnie przejdź do ustawień aplikacji. W Androidzie należ w tym celu stuknąć palcem w ikonę z trzema kropkami w górnym prawym rogu, a następnie z rozwijanego menu wybrać Ustawienia. W przypadku iPhone'a szybki skrót do Ustawień znajdziemy w dolnym prawym rogu ekranu.

Wejdź do ustawień Whatsapp

Po wejściu do ustawień udaj się do zakładki Konto, po czym przejdź do sekcji Usuń konto. To właśnie w tym miejscu możesz rozpocząć procedurę usuwania konta.

Przejdź do ustawień konta

Whatsapp wyświetli Ci, z czym wiąże się usunięcie konta. Jeśli jesteś zdecydowany, to musisz uwierzytelnić tę procedurę, wpisując swój numer telefonu, z którego korzystasz.

Wybierz swój kraj i wpisz numer telefonu, a następnie stuknij palcem w opcję Usuń konto.

Rozpocznij usuwanie konta

Whatsapp zapyta Cię, dlaczego usuwasz konto - możesz podać powód lub zostawić to pole puste. Ponownie wybierz opcję Usuń konto, aby potwierdzić procedurę. Twoje konto zostanie usunięte, a Ty zostaniesz wylogowany z aplikacji Whatsapp.