Discord pozwala użytkownikom ustawić własny status. Możesz wpisać dowolną wiadomość, a także ozdobić ją ikoną emoji. Status własny będzie widoczny pod Twoją nazwą użytkownika, np. na liście znajomych oraz liście osób przypisanych do danego serwera.

Jak ustawić własny status na Discord

Chcesz ustawić własny status na Discord? To możliwe! Opcję ustawiania swoich statusów z pewnością kojarzą użytkownicy, którzy w przeszłości korzystali z takich komunikatorów, jak chociażby Gadu-Gadu. Ustawiony przez nas status wyświetlał się pod naszą nazwą użytkownika i był widoczny dla wszystkich osób, które miały nas na liście znajomych. Tu działa to podobnie - własny status na Discord wyświetla się pod naszym nickiem i jest widoczny na liście znajomych oraz na liście użytkowników danego serwera.

Własny status na Discord. Gdzie go ustawić?

Status można ustawiać i zmieniać z dowolnego miejsca, do którego mamy dostęp do Discorda. Opcja ta działa zatem z aplikacją na urządzenia mobilne, z programem na komputery, a także z wersją webową Discorda.

Uruchom program Discord na wybranym przez siebie urządzeniu, a następnie spójrz na dolny lewy róg aplikacji. Znajdziesz tutaj sekcję ze swoim profilem - swoją nazwę użytkownika oraz avatar. Kliknij myszką lub - jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego - dotknij palcem swojego avataru.

Wysuń opcje statusu w Discordzie

Wysunięte zostanie menu, w którym możesz zmienić status dostępności. Do tej pory znajdowały się tu tylko podstawowe opcje Dostępny, Zaraz wracam, Nie przeszkadzać i Niewidoczny. Teraz na tej liście znajdziesz dodatkową opcję o nazwie "Ustaw własny status".

Wybierz opcję ustawiania własnego statusu. Pojawi się nowe okno, w którym możesz wpisać własny status, a także wskazać, po jakim czasie ma być on automatycznie usunięty. Wpisz w górnym polu swój status - opcjonalnie możesz też wstawić ikonę emoji, która najlepiej wyraża np. Twój nastrój.

Spersonalizuj własny status na Discord

Podstawowe emoji są dostępne dla wszystkich, ale jeśli chcesz używać emotikon animowanych lub własnych (pochodzących z konkretnych serwerów), to konieczna jest subskrybcja Discord Nitro.

Następnie poniżej wybierz, jak długo własny status ma obowiązywać (po upłynięciu tego czasu status powróci do tego, który masz obecnie). Po wpisaniu statusu oraz wybraniu okresu ważności kliknij "Zapisz". Twój status zostanie ustawiony i będzie od teraz widoczny dla innych osób.

Podgląd statusu na liście

Wyświetla się wszystkim osobom, które mają nas w znajomych lub są na tym samym serwerze. Każda osoba zobaczy ten status pod naszym nickiem w prawej kolumnie. Wyświetli się tam wybrane przez nas emoji wraz z wpisaną wiadomością.