Animowane GIFy można wklejać w aplikacjach za pomocą klawiatury Gboard, jednak nie każdy z niej korzysta. Wyszukiwarka Google pozwala teraz udostępniać GIFy z Grafiki Google w dowolnych aplikacjach na Androidzie i iOS, niezależnie od zainstalowanej klawiatury. Jak z tego skorzystać?

Udostępnianie animowanych GIF z Grafiki Google

Animacje w formacie GIF są częstym sposobem na wyrażanie uczuć oraz reakcji. Można je wklejać na czacie ze znajomymi na różne sposoby – przy użyciu funkcji wbudowanej w daną aplikację bądź przy użyciu odpowiedniej klawiatury z wbudowaną wyszukiwarką GIFów (np. Gboard). Jednak nie wszystkie aplikacje i komunikatory mają taką funkcję wbudowaną. Nie każdy też korzysta z klawiatury Gboard lub innej, która ma wbudowaną obsługę GIFów.

Google postanowił uprościć ten proces dla osób bez klawiatur z wbudowaną wyszukiwarką GIFów. Sekcja z grafiką w wyszukiwarce Google posiada teraz nową funkcję – Udostępnij GIFy. Oznacza to, że możemy teraz wyszukać animowanego GIFa w Grafice Google, a następnie po prostu wybrać opcję udostępnienia go bezpośrednio do wybranej aplikacji za pomocą standardowego menu udostępniania, bez konieczności zapisywania pliku lub instalowania specjalnych klawiatur z wbudowaną wyszukiwarką GIFów.

Szybkie udostępnianie animowanych GIFów z Grafiki Google w Androidzie i iOS

Funkcja ta została dodana bezpośrednio w wyszukiwarce grafiki w Google. Można z niej skorzystać z poziomu przeglądarki Chrome w Androidzie lub bezpośrednio z poziomu aplikacji Google na Androida i iOS.

Jeśli korzystasz z Chrome w Androidzie, to najprościej będzie Ci wykorzystać do tego przeglądarkę. Jeżeli jednak używasz innej przeglądarki mobilnej lub masz iPhone / iPad, to z tej funkcji możesz skorzystać bezpośrednio w aplikacji Google na Androida lub iOS.

Używanie tej opcji jest dziecinnie proste. Uruchom wyszukiwarkę Google – czy to za pomocą Chrome w Androidzie, czy też za pomocą aplikacji Google. Następnie wpisz słowo kluczowe, pod które chcesz wyszukać animowanego GIFa.

Wyszukaj animowanego GIF w Grafice Google

Po rozpoczęciu wyszukiwania przejdź do zakładki „GRAFIKA” i wybierz poniżej filtr „GIF”. Pojawią się teraz same animowane GIFy w Grafice Google, pasujące do wpisanego słowa kluczowego. Pod każdą z animacji GIF znajdziesz opcję udostępnienia.

Wystarczy dotknąć opcji „Udostępnij” (Share). Spowoduje to wysunięcie standardowego menu udostępniania z Androida lub iOS, które pozwala wybrać, do jakiej aplikacji chcemy udostępnić animacje. Po wybraniu aplikacji możemy wybrać, gdzie lub komu dokładnie chcemy przesłać animowany GIF.

Udostępnij animowany GIF z Grafiki Google do wybranej aplikacji

Animacja zostanie wklejona automatycznie w wybrane miejsce i od razu wyświetli się w danej aplikacji lub rozmowie. W ten sposób możesz szybko udostępniać animowane GIFy bezpośrednio z Grafiki Google, bez konieczności instalowania jakichkolwiek dodatkowych klawiatur z wbudowaną wyszukiwarką GIFów.