Google testuje wyświetlanie wyników wyszukiwania przy użyciu większego rozmiaru czcionki. Krój pozostaje ten sam, ale rozmiar tekstu i odstępy między liniami są większe. Jak to wyłączyć i przywrócić oryginalny wygląd wyników wyszukiwania?

Zmiana rozmiaru czcionki w wynikach wyszukiwania Google

Wyszukiwarka Google to narzędzie, z którego korzystamy w zasadzie codziennie, a dla wielu jest to „podstawa Internetu“. Nic więc dziwnego, że każda drobna zmiana rzuca nam się od razu w oczy. Nie inaczej jest w przypadku ostatniej modyfikacji, dokonanej przez Google. Co prawda nie wprowadzono żadnej rewolucji, a jedynie zwiększono rozmiar czcionki w Wyszukiwarce Google, jednak dla wielu to irytująca zmiana. Jak to cofnąć?

Zmiana rozmiaru czcionki w Wyszukiwarce Google

Warto jeszcze dodać, że nie wszyscy użytkownicy mogą widzieć jakąkolwiek różnicę - Google wprowadza tę zmianę falowo i stopniowo pojawia się ona u użytkowników. Powiększenie przez Google rozmiaru czcionki sprawia, że wyniki wyszukiwania są teraz nieco większe. Dla niektórych użytkowników są jednak zbyt duże, ale na szczęście da się to cofnąć.

Większość zmian kosmetycznych na stronach możemy zmodyfikować za pomocą rozszerzenia do przeglądarki o nazwie Stylus. Umożliwia ono wprowadzenie swojego własnego kodu CSS, którym nadpiszemy domyślne ustawienia wizualne witryny. Co więcej, istnieje gotowy zestaw, który wycofuje zmiany w rozmiarze czcionki na stronie Wyszukiwarki Google. Wystarczy go tylko zainstalować.

Pobierz Stylus dla Chrome

Pobierz Stylus dla Firefox

Zainstaluj rozszerzenie w odpowiedniej wersji dla swojej przeglądarki za pomocą jednego z powyższych linków. Wystarczy wejść w odnośnik i potwierdzić dodanie rozszerzenia do swojej przeglądarki.

Gdy już masz zainstalowane rozszerzenie Stylus, to pora z niego skorzystać. Kolejnym krokiem jest więc doinstalowanie schematu wytycznych, które sprawią, że przywrócony zostanie oryginalny rozmiar czcionki w wynikach wyszukiwania Google.

Zainstaluj styl do Stylus

Na szczęście nie musimy pisać tego samemu, gdyż gotowy zestaw jest już dostępny:

Zainstaluj Complete Google Search Font Fix

Wejdź w powyższy link, a następnie zainstaluj gotowy styl za pomocą przycisku Install Style. Wtyczka Stylus automatycznie wykryje styl odpowiednio skonfigurowany dla strony Google i go zastosuje.

Wyszukiwanie przed i po zastosowaniu stylu

Od tej pory rozmiar fontu i odstępy między liniami będą w wynikach wyszukiwania Google takie same, jak do niedawna. Zainstalowany styl to nic innego jak kilkanaście linii kodu CSS - nie ma tu żadnych innych niebezpiecznych funkcji.