Wersja Dall-E 3 jest z pewnością imponująca, jednak oferowany przez nią format obrazu to plik WebP. Taki, który jest trudny do wykorzystania, chociażby na platformach takich jak media społecznościowe, które nie akceptują tego typu formatu pliku. Częściej używa się formatu JPG lub PNG, więc konieczne może być nauczenie się, jak wykonać tę konwersję w prosty sposób i w zaledwie kilku krokach.

Najważniejsze informacje:

  1. Format WebP jest nowoczesny, ponieważ umożliwia znacznie większą kompresję obrazów w sieci.
  2. Dall-E 3 to sztuczna inteligencja opracowana przez OpenAI, która generuje grafiki za pomocą poleceń tekstowych.

Dzięki plikom WebP możliwe jest uzyskanie bardzo małych, ale dobrej jakości obrazów, ładujących się w krótszym czasie. Format ten nie jest jednak kompatybilny z różnymi systemami operacyjnymi, przeglądarkami lub platformami. Dlatego konieczne jest nauczenie się, jak konwertować obrazy w prosty sposób za pomocą procesu, który pokażemy poniżej.

Dlaczego Dall-E 3 oferuje obrazy WebP?

Gdy poprosimy Dall-E 3 o wygenerowanie obrazów, to otrzymamy wynik w formacie WebP. Format WebP oferuje użytkownikom pracę z obrazami dobrej jakości, ale o znacznie mniejszym rozmiarze. Są one również idealne dla stron internetowych, które ładują się znacznie szybciej bez wpływu na użyteczność strony.
Jednym z największych problemów, jakie mogą napotkać użytkownicy, jest to, że pliki PNG lub JPG nie są dostępne do pobrania. Formaty te są znacznie bardziej powszechne i znane, a także odpowiednie dla sieci społecznościowych, systemów operacyjnych, przeglądarek internetowych i różnych platform. Dlatego też wiele osób wciąż nie korzysta ze sztucznej inteligencji i zalet oferowanych przez Dall-E 3.

Nie wiedzą jednak, że problem ten ma bardzo proste rozwiązanie. Wystarczy skorzystać z darmowego narzędzia, które można znaleźć w dowolnej wyszukiwarce i dokonać konwersji do innego formatu. Jeśli nie masz profesjonalnego oprogramowania do edycji zdjęć, jest to z pewnością jeden z procesów, który może ci pomóc.

Jak zapisywać obrazy Dall-E 3 w formacie WebP na JPG lub PNG przy użyciu bezpłatnego narzędzia do konwersji plików online bez utraty jakości?

Nadszedł czas, by pokazać Ci każdy z kroków, który należy wykonać, aby użyć konwertera WebP na JPG, JPEG i PNG. Tym razem będzie to całkowicie darmowe narzędzie, które można znaleźć w dowolnej przeglądarce. Co więcej, korzystanie z niego jest bardzo łatwo i intuicyjne. Możesz nawet wykonać ten sam proces z urządzenia mobilnego na tej stronie. Aby rozpocząć konwertowanie obrazów, należy wykonać następujące kroki:

  1. Utwórz oryginalny obraz w ChatGPT OpenAI i pobierz go.

2. Otwórz preferowaną wyszukiwarkę, taką jak Google, wyszukaj „CloudConvert" i kliknij pierwszą opcję.

3. Kliknij przycisk Wybierz plik, aby przesłać obraz do modyfikacji.

4. Zlokalizuj plik obrazu w formacie WebP w folderze, w którym jest przechowywany i wybierz go, aby go otworzyć.

5. Po załadowaniu nadszedł czas, aby wybrać format konwersji. Należy kliknąć z WebP na JPG lub PNG, w zależności od potrzeb.

6. Następnie poczekaj na konwersję i kliknij pobierz nowy format.

Po pobraniu pliku będzie on gotowy w formacie, którego chcesz użyć. Pamiętaj, że CloudConvert to niejedyna bezpłatna strona, która pozwala na tego typu konwersje. Istnieją także inne. Przykładem jest strona Freeconvert, czyli kolejna bezpłatna platforma, która wykonuje te same kroki, które zostały podane wcześniej i gdzie nie musisz dodawać swoich danych.

Warto wspomnieć, że proces ten można zakończyć dosłownie w kilka minut, aby przekonwertować pliki. Wystarczy więc poprosić aplikację ChatGPT o utworzenie obrazów za pomocą technologii, która ma sztuczną inteligencję Dall-E 3. Po wykonaniu tej czynności rozpocznij kroki, które przedstawiliśmy w tym przewodniku, a będziesz miał w rękach obraz w najbardziej przystępnym formacie.

Osobiste wnioski na temat konwersji obrazów w Dall-E 3

Faktem jest, że jakość obrazu oferowana przez Dall-E 3 w każdej z jego kreacji jest wysoka. Ponadto narzędzie ma dobrą dokładność, gdy otrzyma dobrze skonstruowane polecenie tekstowe. Jednak fakt, że obrazy mogą być pobierane tylko w formacie WebP może stanowić przeszkodę w korzystaniu z narzędzia przez niektórych użytkowników.

Dlatego, jeśli chcesz zapisać obrazy stworzone z Dall-E 3 konieczne jest, aby wiedzieć, jak przekonwertować obrazy w formacie WebP na taki, który jest bardziej popularny i ma większą użyteczność. Postępując zgodnie z podanymi przez nas krokami, uzyskasz obrazy w formacie PNG lub JPG. W ten sposób będziesz miał więcej możliwości wykorzystania obrazów stworzonych przez ChatGPT.

Warto pamiętać, że gdy pliki przejdą przez konwerter formatu, jakość obrazu nie zostanie utracona. Jest to często kluczowe dla tych, którzy chcą uzyskać więcej z obrazów po przekonwertowaniu ich do danego formatu. Dzięki temu będziesz mógł bez problemu przenieść obrazy do systemów operacyjnych, sieci społecznościowych lub różnych platform, gdzie jest to niezbędny wymóg.