Obecnie oznaczanie zdjęć jako ulubionych i sortowanie ich w systemie Windows 11 jest zupełnie inne od tego, co znaliśmy do tej pory. Ta aplikacja na naszych komputerach przeszła ciekawą przemianę po dokonanej aktualizacji. Wielu użytkowników wciąż się do niej dostosowuje i powinno znać każdą z opcji, które ma w tym nowym systemie operacyjnym. Jeśli chcesz wiedzieć, jak oznaczać zdjęcia jako ulubione i sortować je, tutaj pokażemy Ci, jak to zrobić.

Najważniejsze informacje:

  1. Posiadanie zdjęć w folderze ulubione pozwala na zachowanie chwil, które są dla Ciebie ważne i o których chcesz pamiętać.
  2. Oznaczanie i sortowanie ulubionych zdjęć nie jest skomplikowane, wystarczy wiedzieć o nowych i ulepszonych aktualizacjach.

Windows 11 jest wciąż nowy dla wielu użytkowników, więc znajomość nowych funkcji i ulepszeń jest niezbędna. Każda z tych nowych opcji pozwala mieć bardziej spersonalizowany komputer, również jeśli chodzi o organizowanie zdjęć za pomocą folderu Ulubione. Tak więc nauczenie się, jak je oznaczać i sortować, pozwoli ci mieć wszystkie te chwile w takiej kolejności, w jakiej chcesz.

Jaki jest cel oznaczania ulubionych zdjęć w Windows 11 i tworzenia albumu w aplikacji Zdjęcia? Przydatny poradnik!

W dzisiejszych czasach oznaczanie zdjęć jako ulubione pozwala zachować niektóre specjalne zdjęcia w porządku lub znacznie bliżej siebie. Mając te obrazy lub zdjęcia w albumie lub folderze pod ręką, dostęp do nich staje się znacznie łatwiejszy, gdy są potrzebne.

Jest to oryginalny i specjalny folder na zdjęcia, który jest zaimplementowany w systemie operacyjnym Microsoft Windows od kilku lat. Możesz również znać tę koncepcję, ponieważ na naszych urządzeniach mobilnych możemy oznaczać i sortować zdjęcia w ulubionych. Podobnie jak sieci społecznościowe pozwalają nam generować kolekcje z niektórymi postami lub specjalnymi elementami, które znajdujemy każdego dnia.

Jeśli nie wiedziałeś o tego typu funkcji na komputerze z systemem Windows 11, teraz możesz z niej skorzystać. Pokażemy ci, jak możesz dodać zdjęcia na komputerze do folderu Ulubione w kilku prostych krokach. Ponadto pomożemy Ci je uporządkować za pomocą prostego procesu, przez który przeprowadzimy Cię, abyś mógł posortować wiele zdjęć w albumie.

Jak oznaczyć zdjęcia jako ulubione na komputerze z systemem Windows 11? Rozpocznij sortowanie!

Proces oznaczania plików jako Ulubione w aplikacji Zdjęcia jest naprawdę łatwy i szybki. Nie trzeba znać się na skomplikowanych procesach ani być ekspertem, by wykonać go nawet w kilka sekund. Dlatego jeśli pobierasz zdjęcie, masz je zapisane w folderze lub po prostu eksportujesz je z urządzenia zewnętrznego, musisz wykonać następujące kroki, aby automatycznie wysłać je do Ulubionych:

  1. Znajdź zdjęcie, które chcesz oznaczyć jako Ulubione.
  2. Kliknij dwukrotnie zdjęcie, aby otworzyć je w pełnym widoku i dodać do zakładek (musisz je otworzyć za pomocą aplikacji Zdjęcia w systemie Windows 11).

3. Poszukaj ikony serca w górnej części zdjęcia i naciśnij ją, aby oznaczyć zdjęcie jako ulubione.

Jest to naprawdę prosty proces oznaczania obrazu jako ulubionego, który można wykonać w dowolnym momencie. Windows 11, podobnie jak każde urządzenie z systemem Windows 10, umożliwia tego typu opcję, dzięki czemu użytkownik może mieć szybki dostęp do jego zawartości. Dodatkowo, w łatwy sposób przenosi ich do folderu z plikami, który ułatwi odnalezienie poszukiwanego zdjęcia.

Jaka jest lokalizacja ulubionych zdjęć w systemie Windows 11?

Teraz gdy już wiesz, jak dodać je do zakładek, pojawiają się ważne pytania: gdzie znajdują się ulubione zdjęcia w komputerze i jakie jest ich przeznaczenie? W tym celu wystarczy wykonać kilka kolejnych kroków, aby znaleźć je za pomocą szybkiego wyszukiwania na komputerze. W ten sposób będziesz wiedział, gdzie są przechowywane w albumie, aby móc z nich korzystać w dowolnym momencie.

  1. Uzyskaj dostęp za pomocą klawisza Windows na klawiaturze i poszukaj w zadokowanych aplikacjach lub w polu wyszukiwania startowego wpisz „Zdjęcia".
  2. Otwórz aplikację Zdjęcia systemu Windows 11.

3. W lewym panelu znajduje się sekcja Ulubione, w której można zobaczyć wszystkie zdjęcia dodane wcześniej do zakładek.

W ten sposób można uzyskać dostęp do wszystkich zdjęć oznaczonych jako ulubione na komputerze. Windows 11 oferuje tę funkcję w swoich nowych aktualizacjach systemu operacyjnego, aby mieć lepszy porządek z plikami. Teraz w tym folderze ulubionych możesz przechowywać wszystkie zdjęcia, do których chcesz mieć łatwiejszy dostęp.

Sortowanie ostatnich ulubionych zdjęć według daty lub nazwy

Chcesz wiedzieć, jak uporządkować wszystkie zdjęcia w albumie Ulubione? Można to zrobić według daty ich zapisania w tym folderze lub w kolejności alfabetycznej. Aby to zrobić, należy wykonać następujące czynności:

  1. Przejdź do folderu (sekcji) Ulubione.
  2. W prawym górnym rogu znajdują się trzy kropki, które należy nacisnąć, aby zobaczyć więcej opcji.

3. Kliknij opcję „Wybierz wszystko".

4. Po dodaniu każdego zdjęcia do albumu kliknij ponownie ikonę trzech kropek, aby wyświetlić więcej opcji.

5. Zdjęcia w folderze Ulubione można sortować alfabetycznie lub według daty ich zapisania.

Osobiste wnioski

Każdy z pokazanych przez nas procesów oznaczania zdjęć jako ulubionych i ich sortowania jest naprawdę prosty. Nie musisz być wielkim ekspertem komputerowym, aby dostać się do tych opcji na komputerze z systemem Windows 11. To proste działanie gwarantuje Ci uporządkowany folder z tymi plikami, które lubisz najbardziej i nie będzie trudno znaleźć Ci zdjęcia, którego akurat potrzebujesz.

Pamiętaj, że te aktualizacje systemu operacyjnego zostały wprowadzone w celu zapewnienia użytkownikom lepszych wrażeń dzięki sortowaniu zdjęć. Po wprowadzeniu tych zmian możesz mieć komputer, który jest bardziej spersonalizowany i łatwiejszy w nawigacji. Nadszedł czas, aby uporządkować swoje zdjęcia w aplikacji Zdjęcia w systemie Windows 11. To naprawdę świetny sposób na utrzymanie porządku przez cały czas.