Jeśli grasz obecnie w Gray Zone Warfare, ale masz poważne problemy z mikrofonem w grze, to ten artykuł pokaże ci kilka różnych rzeczy, których możesz wypróbować, aby rozwiązać problem. Ponieważ gra jest wciąż we wczesnej wersji, spora część tych awarii powinna zostać rozwiązana przez zespół deweloperów, ale na ten moment jest kilka rzeczy, które mogą nam pomóc uporać się z problemem.

Najważniejsze informacje:

  1. Jak zmienić przycisk Push to Talk (Naciśnij, aby mówić) w Gray Zone Warfare.
  2. Czy można zmienić przycisk Push to Talk (Naciśnij, aby mówić) w Gray Zone Warfare?
  3. Jak naprawić problemy z mikrofonem w Gray Zone Warfare.

Jak zmienić przycisk Push to Talk (Naciśnij, aby mówić) w grze Gray Zone Warfare.

Niestety, w momencie pisania tego tekstu nie ma możliwości zmiany przycisku push-to-talk (Naciśnij, aby mówić) w Gray Zone Warfare, który jest domyślnie ustawiony w grze. Jest jednak bardziej niż prawdopodobne, że zmieni się to w najbliższej przyszłości, ponieważ obecna konfiguracja klawiszy jest mega irytująca, zwłaszcza gdy używasz innego klawisza w przypadku wszystkich innych gier.

Czat graczy w pobliżu i czat drużynowy nie działają w Gray Zone Warfare.

Po pierwsze, upewnij się, że włączony jest czat graczy w pobliżu (proximity) VoIP i drużynowy VoIP. Możesz jednak wyłączyć jedną z nich, jeśli nie masz takiej potrzeby. Jeśli grasz ze znajomymi i nie chcesz, by ludzie w okolicy cię słyszeli, możesz wyłączyć chat graczy w pobliżu VoIP. Oznacza to, że tylko twoja drużyna będzie w stanie cię usłyszeć. I odwrotnie, jeśli chcesz słyszeć graczy w pobliżu, włącz czat, a usłyszysz osoby znajdujące się w sąsiedztwie.

Jeśli jesteś streamerem, weź pod uwagę następujące kwestie.

Jeśli jednak jesteś streamerem lub kimś podobnym i martwisz się, że ludzie będą cię spamować lub wykrzykiwać wulgaryzmy, to czat graczy w pobliżu jest czymś, co prawdopodobnie będziesz chciał wyłączyć i pozostawić włączony tylko VoIP swojej drużyny.

Jak naprawić problemy z mikrofonem w Gray Zone Warfare.

Jeśli z jakiegoś powodu czat głosowy nie działa w GZW, a prawdopodobnie nie działa... Istnieje tylko opcja zmiany domyślnego urządzenia wyjściowego, czyli miejsca, do którego trafia cały dźwięk, w tym czat głosowy. Przede wszystkim musisz dwukrotnie sprawdzić ustawienia w systemie Windows.

  • Kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę dźwięku w prawym dolnym rogu i otwórz ustawienia dźwięku.
  • Tutaj wszystko, co musisz zrobić, to przewinąć nieco w dół do wejścia i upewnić się, że masz tutaj zaznaczony właściwy mikrofon.

Jak sprawdzić, czy czat działa w Gray Zone Warfare?

Obecnie, w chwili pisania tego tekstu, nie ma sposobu, aby dowiedzieć się, kiedy faktycznie rozmawiasz z innymi ludźmi lub emitujesz jakikolwiek dźwięk. Dlaczego? Ponieważ nie ma ikony informującej, że rozmawiasz. Jedynym sposobem na sprawdzenie tego jest zadanie pytania „Czy mnie słychać?”, a ktoś w pobliżu najprawdopodobniej odpowie, nawet jeśli to tylko bełkot. Brak przychodzącej i wychodzącej kolejki audiowizualnej na ekranie jest dość kłopotliwy.

Czy powinieneś wprowadzić jakieś inne zmiany, aby naprawić problemy z mikrofonem w Gray Zone Warfare?

Na ten moment, jeśli nic nie zadziałało do tej pory, a konfiguracja mikrofonu działa wszędzie indziej, to nie ma sensu wchodzić w ustawienia i wprowadzać więcej zmian, a nawet odinstalowywać i ponownie instalować sterowników mikrofonu itp. Problem jest wyraźnie związany z grą, więc zmarnowałbyś czas i energię na ponowne robienie wszystkiego od zera.