Grasz w gry na Steam i koncentrujesz się na odblokowywaniu osiągnięć w niektórych grach, aby uzyskać 100% ukończenia? W tym artykule omówimy niektóre powody, dla których osiągnięcia mogą nie być odblokowywane.

Steam to najpopularniejsza usługa gier i ma mnóstwo funkcji, które sprawiają, że jest to wybór numer jeden dla wszystkich graczy PC. Jest szybki, łatwy w użyciu, rzadko ma jakiekolwiek problemy i jest miejscem sprzedaży jednych z najlepszych gier w branży, choć Epic Games stara się jak może z cotygodniowymi darmowymi prezentami w postaci gier. Nie ulega wątpliwości, że Steam jest niesamowity, jednak istnieje kilka drobnych niedogodności, na które użytkownicy mogą czasami natknąć się, w tym powolna synchronizacja z chmurą.

Jednym z najczęstszych problemów, z jakimi spotykają się użytkownicy, jest brak odblokowania osiągnięć Steam. Jednak prawie zawsze można to przypisać problemowi z połączeniem lub po prostu opóźnieniu danych pojawiających się na twoim koncie Steam. Czasami może minąć kilka godzin, zanim osiągnięcia pojawią się na Steamie, więc nie warto za szybko panikować.

Opóźnienia w odblokowywaniu osiągnięć są dość powszechne. Jeśli używasz konfiguracji z dwoma monitorami i masz otwarty Steam na drugim monitorze podczas grania w grę, możesz również nie widzieć aktualizacji Steam w czasie rzeczywistym. Jeśli czekałeś sporo czasu i nadal nie widzisz żadnych osiągnięć, a wiesz, że je zdobyłeś, możesz spróbować kilku rzeczy, które powinny rozwiązać problem.

Jak naprawić brak odblokowania osiągnięć Steam? Osiągnięcia Steam nie odblokowują się.

Pierwszą i najbardziej oczywistą rzeczą do zrobienia jest ponowne uruchomienie konta Steam. Równie dobrze możesz po prostu ponownie uruchomić komputer. Po ponownym uruchomieniu Steam wszystkie twoje osiągnięcia zostaną zaktualizowane i widoczne.

Sprawdź, czy Steam nie działa w trybie offline.

Kolejną rzeczą do sprawdzenia jest to, czy Steam nie został przypadkowo przełączony w tryb offline. Aby sprawdzić i przełączyć się z powrotem do trybu online, kliknij Steam > Przejdź do trybu online. Gdy tylko dokonasz zmiany, Steam zaktualizuje dane Twoich osiągnięć. Być może będziesz musiał chwilę poczekać.

Czy rzeczywiście spełniłeś wymagania dotyczące odblokowania?

To chyba najważniejsza rzecz. Czy rzeczywiście spełniłeś wymagania do odblokowania osiągnięcia? Czasami możesz myśleć, że odblokowałeś osiągnięcie, ale w rzeczywistości tak nie jest. Możliwe też, że gra się zepsuła i nie wysłała danych do Steam. Zdarzyło mi się to kilka razy w przeszłości. Jeśli tak się stanie, będziesz musiał ponownie zdobyć osiągnięcie, co bywa bardzo frustrujące.

Jeśli jesteś przekonany, że zdobyłeś osiągnięcie, skontaktuj się z twórcą gry.

Jeśli jesteś w 100% przekonany, że odblokowałeś osiągnięcie, ale nie otrzymałeś za nie kredytu, możesz skontaktować się z deweloperem. Jeśli gra jest nowa, może to być po prostu błąd, który należy naprawić. Aby to zrobić, po prostu odwiedź witrynę gier i skorzystaj z sekcji Skontaktuj się z nami. Alternatywnie możesz również użyć dowolnej z ich stron społecznościowych. Reddit to także dobre miejsce do sprawdzenia, czy gra ma dedykowaną subskrypcję.

Odinstaluj i ponownie zainstaluj grę i Steam.

Na sam koniec, jeśli do tej pory żadne z przedstawionych rozwiązań nie zadziałało, możesz spróbować odinstalować grę oraz Steam i zainstalować je ponownie. Spowoduje to zresetowanie wszystkich danych i może prowadzić do odblokowania osiągnięcia. Jeśli masz ograniczone dane, ta opcja może nie być dla Ciebie najlepsza, ponieważ gry stają się obecnie dość duże.