W dzisiejszych czasach naprawa martwego piksela nie jest tak skomplikowana, jak jeszcze jakiś czas temu. Zwykle, jeśli piksel padł, nie miałeś narzędzi, aby spróbować go odzyskać. Teraz jest to możliwe zarówno na urządzeniach mobilnych, jak i na ekranie komputera. Jeśli chcesz odzyskać piksel z ekranu, jesteś we właściwym miejscu, pokażemy Ci kilka opcji, które Ci w tym pomogą.

Najważniejsze informacje:

  1. Martwy piksel nie oznacza końca monitora lub ekranu mobilnego, jest to coś, co można naprawić.
  2. Oto opcje naprawy martwego piksela na ekranie.

Piksel w monitorze lub smartfonie musi być zawsze żywy, w przeciwnym razie może wpływać na sposób wyświetlania treści. Dlatego jego odzyskanie ma kluczowe znaczenie na komfort, jaki uzyskujesz, korzystając z tego typu przedmiotów w codziennym życiu. Pokażemy ci kroki, które należy podjąć, aby naprawić ten problem i przywrócić ekran do życia.

Czym jest martwy piksel na ekranie? Jak naprawić martwy piksel na monitorze lub urządzeniu mobilnym z systemem Android?

Zanim pokażę ci, jak naprawić piksel na ekranie, przekażę Ci kilka informacji, abyś lepiej zrozumiał temat. Każdy monitor lub ekran składa się z paneli podzielonych na małe jednostki emitujące światło. Kiedy wszystkie pracują razem, generują obrazy, które widzisz, prawie niezauważalne dla oka. Dlatego też jest on uważany za najmniejszą jednostkę w każdym ekranie.

Kiedy mówimy o martwym pikselu (dead pixel), to dlatego, że pozostawia on czarną lub białą kropkę w swoim miejscu. Jeśli widzisz ciemny obraz lub czarne tło, będziesz w stanie zobaczyć tę białą kropkę, która wyróżnia się na ekranie. Jeśli pozostaje biała, to dlatego, że jest zawsze włączona, z niewłaściwym kolorem wyświetlanego obrazu. Jeśli pozostaje czarna, to dlatego, że jest wyłączona, co jest niejednokrotnie irytujące.

Teraz nie oznacza to końca ekranu lub monitora, można wykonać testy, aby spróbować odzyskać liczbę martwych pikseli. W ten sposób można powrócić do normalnego i pełnego działania całego ekranu, który mamy do dyspozycji. Pokażemy więc, jak usunąć martwy pixel w przypadku monitora komputera, a także urządzenia mobilnego i szybko pozbyć się usterki.

Dowiedz się, jak usunąć martwy lub zablokowany piksel (dead pixel) na monitorze (JScreenFix)

Jeśli zauważysz bardzo małą czarną lub białą kropkę gdzieś na monitorze, prawdopodobnie jest to martwy piksel. Aby spróbować go uratować i odzyskać, możesz użyć narzędzia JScreenFix, które jest dostępne bezpłatnie w Internecie. Nie musisz go pobierać, więc po prostu wykonaj każdy z poniższych kroków, jeśli ekran ma martwy piksel.

  1. Otwórz przeglądarkę internetową i przejdź do: JScreenFix

2. Przewiń w dół i kliknij przycisk „Launch JScreenFix”, aby rozpocząć badanie.

3. Przesuń pole w miejsce martwego piksela na monitorze i poczekaj 10-30 minut, aby sprawdzić, czy można go odzyskać.

UWAGA: Ten proces może nie zakończyć się za pierwszym razem, więc będziesz musiał spróbować co najmniej kilka razy. Ten typ narzędzia wykorzystuje HTML5 i JavaScript, więc może działać z ekranami lub jeśli monitor jest LCD lub OLED. Jest to jeden z najprostszych sposobów na naprawienie martwego lub zablokowanego piksela.

Napraw zablokowany piksel na ekranie urządzenia mobilnego (Dead Pixels Test and Fix App)

Nadszedł czas, aby naprawić martwy piksel na posiadanym urządzeniu, a wszystko to za pomocą zewnętrznego narzędzia. W tym przypadku użyjesz aplikacji takiej jak Dead Pixels Test and Fix, którą można znaleźć w Sklepie Play lub Google Play. Aplikacja jest prosta w użyciu i może być używana, aby zlokalizować martwe piksele. Aby z niej skorzystać i móc naprawić ten mały martwy punkt na ekranie, musisz wykonać następujące kroki:

  1. Przejdź do Google Play lub Sklepu Play, aby pobrać aplikację Dead Pixels Test and Fix.
  2. Po wejściu do środka kliknij „Zezwalanie na dostęp".

3. Jeśli chcesz sprawdzić, czy ekran urządzenia mobilnego z systemem Android ma martwe piksele, kliknij „Sprawdź martwe piksele".
4. Jeśli znajdziesz martwe piksele na ekranie, kliknij Napraw martwy piksel, aby rozpocząć jego naprawę.

UWAGA: Podobnie jak w przypadku poprzedniego narzędzia, zaleca się wykonanie testu naprawy przez co najmniej 10 minut. W przypadku, gdy problem nie zostanie rozwiązany w pierwszym teście, jeśli nie znajdziesz piksela, możesz wykonać go jeszcze kilka razy. Nawet deweloperzy zalecają podejmowanie próby przez dwie godziny. Wynika to z ilości energii zużywanej przez telefon podczas korzystania z tej aplikacji. Zaleca się również, aby przed rozpoczęciem testu mieć wystarczającą ilość baterii.

Wnioski osobiste

Teraz gdy już wiesz, jak naprawić martwy piksel na ekranie monitora lub telefonu, nadszedł czas, aby zastosować podane kroki. Każdy z tych procesów jest prosty do wykonania i w obu przypadkach są to darmowe metody rozwiązania problemu z pikselami. Wszystko, co musisz zrobić, to wykonać każdy z opisanych przez nas kroków, aby odzyskać martwy piksel na monitorze komputera lub ekranie telefonu komórkowego.

Z drugiej strony, ważne jest, aby wspomnieć, że jeśli użycie tych narzędzi nie zadziała, pozostaje wymiana ekranu. Jeśli piksel nie reaguje na przeprowadzone testy, oznacza to, że cały panel jest uszkodzony. W związku z tym konieczna będzie wymiana monitora lub wymiana ekranu posiadanego urządzenia mobilnego.

Wskaźnik powodzenia tych procesów naprawy martwych pikseli jest wysoki, ponieważ są to specjalne narzędzia do serwisowania ekranów. Dlatego też testowane są różne kolory, aby naprawić tymczasowy problem tego rodzaju. Możesz więc śmiało wypróbować ten, który odpowiada Twoim potrzebom i zapisać typ uszkodzonego piksela na ekranie.