Próbujesz edytować zawartość lub przenosić ją w Davinci Resolve, ale masz poważne problemy z niektórymi ścieżkami, które utknęły z dźwiękiem mono zamiast stereo? Ten artykuł pokaże ci kilka różnych sposobów na naprawienie dźwięku mono w Davinci Resolve. Na szczęście ten irytujący błąd można naprawić stosunkowo łatwo.

Davinci Resolve to genialny program do edycji wideo z większą liczbą opcji, niż prawdopodobnie kiedykolwiek będziesz potrzebował. Jest darmowy (chociaż istnieje również wersja płatna) i zaskakująco łatwy w użyciu. Poza tym jest po prostu dobry. Jednak, jak każde inne oprogramowanie, ma kilka irytujących błędów, z którymi prędzej czy później będziesz musiał się uporać. Jednym z najczęstszych jest odtwarzanie ścieżek audio w trybie mono zamiast stereo.

Istnieją dwie główne sytuacje, w których może się to zdarzyć. Pierwszą z nich jest przenoszenie zawartości z innej osi czasu, a drugą przenoszenie zawartości z jednej ścieżki audio do innej. Na przykład przeniesienie czegoś ze ścieżki audio 1 na ścieżkę audio 2. Na szczęście istnieją pewne sposoby radzenia sobie z tym, które nie są aż tak skomplikowane. Chociaż nadal irytujące jest to, że w ogóle trzeba się tym zajmować.

Jak naprawić dźwięk dochodzący tylko z lewego kanału w Davinci Resolve? Jak naprawić dźwięk mono w Davinci Resolve.

Istnieje kilka sposobów naprawienia dźwięku monofonicznego dochodzącego z lewego głośnika w Davinci Resolve. Poniżej prezentujemy pierwszy z nich.

  • Aby rozpocząć, otwórz swój projekt w Davinci Resolve, a następnie wybierz plik audio, który jest odtwarzany z dźwiękiem mono.
  • Następnie kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz Atrybuty klipu.
  • W nowym oknie, które się pojawi, przejdź do zakładki Audio.
  • W tym miejscu upewnij się, że w sekcji Format wybrano opcję Stereo, a następnie sprawdź, czy w obszarze Kanał źródłowy masz skonfigurowane 2 opcje. Zwykle będzie to Wbudowany Kanał 1. Jeśli spojrzysz w prawo, w sekcji Ścieżka kanału zobaczysz Lewy i Prawy.

Kiedy już to skonfigurujesz, kliknij OK i teraz wszystko powinno działać poprawnie z dźwiękiem stereo. Jeśli to nie zadziałało lub nie masz wszystkich opcji, możesz wykonać następujące czynności.

Napraw dźwięk działający tylko w lewym kanale w Davinci Resolve (OPCJA 2)

Jeśli więc pierwsza opcja nie pomogła Ci rozwiązać problemu z dźwiękiem mono w Davinci Resolve, musisz wykonać następujące czynności.

  • Ponownie upewnij się, że masz otwarty projekt w Davinci Resolve.
  • Następnie przejdź do zakładki Fairlight na dole ekranu.
  • Teraz wybierz ścieżkę audio, z którą masz problemy, w Mikserze po prawej stronie ekranu.
  • Tutaj kliknij małą ikonę + w obszarze Efekty, a następnie przejdź do Narzędzia > Napraw stereo.

  • Otworzy się nowe okno, w którym możesz dostosować właściwości dźwięku. Z jakichś dziwnych powodów może być konieczne wybranie opcji Mono, aby uzyskać dźwięk stereo…. Po prostu eksperymentuj z dostępnymi opcjami, aż uzyskasz dźwięk stereo, ponieważ błąd wydaje się mylić nawet samo narzędzie.

Po przywróceniu dźwięku stereo w Davinci Resolve dla wszystkich ścieżek możesz wyeksportować swój projekt w normalny sposób i wszystko będzie działać idealnie! Jeśli szukasz więcej przewodników po Davinci Resolve, odwiedź naszą bibliotekę.