Jeśli niedawno zmieniłeś monitor 60 Hz na nowy z 144 Hz, ale nie możesz go zarejestrować w systemie Windows 10. W tym artykule pokażemy kilka różnych rzeczy, które możesz zrobić, aby zmusić system Windows 10 do zarejestrowania monitora jako ekranu obsługującego 144 Hz. Chociaż system Windows 10 powinien i zwykle to robi, nie zawsze jest niezawodny.

Powiązane: Tryb Game Booster na urządzeniach Samsung.

Teraz, gdy ceny monitorów 144 Hz znacząco spadły, warto rozważyć zmianę ze starszego ekranu 60 Hz. Zwłaszcza jeśli Twój ekran był używany przez kilka lat. Panele 144 Hz są niesamowitym ulepszeniem, pod warunkiem, że masz sprzęt systemowy do obsługi stałego odtwarzania 144 FPS. Jeśli komputer lub konsola nie obsługują 144 klatek na sekundę, nie będziesz w stanie używać ekranu z maksymalną jakością. Przynajmniej nie w grach. 

Nawet jeśli nie możesz uruchomić wszystkich swoich gier z częstotliwością 144 Hz, nadal możesz korzystać z innych programów, aplikacji, gier low-end, edycji wideo, Photoshop i prawie wszystkiego, co wyświetla Twój ekran. Po prostu różnica nie będzie aż tak odczuwalna.

Chociaż system Windows 10 jest zwykle całkiem dobry w wykrywaniu monitorów 144 Hz, istnieją pewne modele i przypadki, w których może być konieczna ręczna aktualizacja oprogramowania graficznego i systemu Windows 10, aby monitory aktywowały się prawidłowo w częstotliwości 144 Hz. Na szczęście nie jest to zbyt trudne do naprawienia, więc postępuj zgodnie z instrukcjami, jak przeprowadzimy Cię przez ten proces. 

Uwaga: niektóre monitory wymagają użycia kabla Display Port w celu korzystania z trybu 144 Hz lub wyższego. Możesz znaleźć informacje na ten temat, szukając monitora w Internecie. Tak czy inaczej, Display Port jest znacznie lepszą opcją, więc jeśli twój komputer i monitor mają gniazdo DP, rekomendujemy takie rozwiązanie.

Jak przeprowadzić rejestrację monitora 144 Hz w systemie Windows 10? Napraw monitor, który nie wyświetla się jako 144 Hz w systemie Windows 10.

Na początek upewnij się, że masz zainstalowane najnowsze sterowniki graficzne na swoim komputerze. Sposób, w jaki trzeba to zrobić, będzie zależał od producenta karty graficznej.

  • Teraz, gdy masz już poprawne sterowniki graficzne dla swojego systemu, musisz wykonać następujące czynności. Otwórz Ustawienia , a następnie przejdź do Ekranu na karcie po lewej stronie i przewiń do samego dołu strony i kliknij Zaawansowane ustawienia wyświetlania. 

 

  • Na tym ekranie wybierz monitor, który chcesz zmienić na 144 Hz (jeśli masz więcej niż jeden), a następnie użyj menu rozwijanego u dołu ekranu, aby zmienić wartość na 144 Hz. Dzięki temu monitor będzie działał z zamierzoną maksymalną częstotliwością odświeżania.

Uwaga: Jak wspomniano powyżej, upewnij się, że używasz kabla Display Port, jeśli monitor i komputer mają połączenia Display Port.

Jeśli masz kartę graficzną Nvidia, możesz wykonać kolejny krok otwierania Centrum sterowania Nvidia, klikając prawym przyciskiem myszy na pulpicie i wybierając go. Po otwarciu przejdź do Ekran> Zmień rozdzielczość . Następnie użyj listy rozwijanej Częstotliwość odświeżania , aby zmienić domyślną częstotliwość odświeżania na 144 Hz. Jeśli nie widzisz opcji, sprawdź kabel i sterowniki karty graficznej.