Sfinansowany przez Kickstarter projekt konsoli bazującej na Androidzie już niedługo będzie miał swoją premierę. Wraz z wydaniem nowego produktu, Mozilla postanowiła przygotować specjalną wersję swojej przeglądarki z liskiem dla konsoli OUYA.

Ouya urzekła twórców gier niezależnych z całego świata, ale wygląda na to, że nie tylko mali developerzy zainteresowali się nowym wynalazkiem. Do grona zainteresowanych dołączyła Mozilla chcąc wprowadzić do produktu swoją przeglądarkę Firefox.

Informacja pojawiła się na oficjalnym forum „OUYAForum” i została zamieszczona przez administratora – Eda Krassensteina. Zgodnie z opublikowaną informacją, jeden z developerów Mozilli przysłał mu wiadomość zawierającą szczegóły dotyczące procesu przenoszenia przeglądarki Firefox na konsolę OUYA. Programiści Mozilli uruchomili już swoją przeglądarkę na wersji developerskiej konsoli, ale nadal mają przed sobą długą drogę do finalnej wersji – przeglądarce wciąż brakuje WebGL, Canvas i odpowiedniego wsparcia API.

Pojawiło się również zdjęcie przedstawiające uruchomioną przeglądarkę na developerskiej wersji konsoli. Widać na nim, że interfejs Firefoksa jest zgodny z tym, który ma zostać użyty w nadchodzącej wersji przeglądarki przeznaczonej dla interfejsu Modern UI w Windows 8. 

Tajemniczym informatorem okazał się Chris Lord, developer Mozilli. Razem ze zdjęciem, umieścił on a Twitterze informację, że na chwilę obecną przeglądarka jest niezbyt funkcjonalna i nie nadaje się do codziennego użytkowania. Pamiętajmy jednak, że konsola OUYA trafi do sprzedaży detalicznej dopiero w kwietniu, zatem twórcy Firefoksa mają jeszcze czas, żeby dopracować swój produkt.

OUYA to konsola oparta na systemie Android, sfinansowana przez portal Kickstarter. Celem twórców było zebranie 950 tysięcy dolarów, jednak projekt zyskał tak duże uznanie, że końcowa kwota przekroczyła najśmielsze oczekiwania producentów. Zbiórka zakończyła się uzbieraniem kwoty wynoszącej ponad 8.5 miliona dolarów.