Mozilla już w zeszłym roku ujawniła wersję poglądową Firefoksa pracującego w środowisku Metro. Nie ujawniono niestety żadnych dokładnych informacji na temat tego wydania i cała sprawa ucichła. Wczoraj jednak Mozilla potwierdziła, że nadal pracują nad Firefoksem na Windows 8.

Dokładnie w październiku 2012 roku można było ujrzeć pierwszą odsłonę wersji poglądowej Firefoksa stworzonego z myślą o nowym środowisku Modern UI zaimplementowanym w najnowszym Windows 8. Od tego czasu jednak nie dostaliśmy żadnych nowych informacji dotyczących daty wydania takiej wersji. Nie pojawiły się również żadne nowe wersje testowe do pobrania. 

Wczoraj portal V3 wysłał zapytanie do twórców Firefoksa o dalsze plany rozwoju przeglądarki na system Windows 8. Mozilla poinformowała, że nadal pracują nad wydaniem nowej odsłony, która będzie działać w środowisku Modern UI, ale niestety nie posiadają na chwilę obecną żadnych nowych wersji testowych, którymi mogliby się podzielić z użytkownikami. 

Twórcy dodali również, że ich planem jest stworzenie jednego pliku wykonywalnego, który będzie oferował użytkownikom zarówno interfejs klasyczny jak i ten przeznaczony do środowiska Modern UI. Dzięki temu ta sama wersja mogłaby być uruchamiana zarówno na systemie Windows 8 jak i XP, Vista oraz 7.

Nadal niestety nie udostępniono żadnej daty bądź nawet orientacyjnej ramy czasowej premiery programu. Nie wiadomo, kiedy nowy Firefox miałby zadebiutować na rynku przeglądarek internetowych.