Stronghold 1 Download

Stronghold (Twierdza) to bardzo uznana strategia czasu rzeczywistego łącząca w sobie elementy gry ekonomicznej. Za stworzenie produkcji odpowiedzialne było studio FireFly.

Akcja samego Strongholda rozgrywa się w średniowiecznej Europie, gdzie wcielamy się w postać Lorda. Naszym zadaniem jest jak największe rozbudowanie twierdzy i zapewnienie sobie zwycięstwa militarnego nad pozostałymi graczami. Podczas rozgrywki wznosić będziemy różnego rodzaju budowle obronne (wieże, budynki, bramy), ekonomiczne służące do wydobywania i przetwarzania surowców znajdujących się na mapie (sady, domki myśliwskie, kamieniołomy, młyny, piekarnie) oraz budynki odpowiedzialne za tworzenie wojska (warsztaty i koszary do rekrutacji jednostek).

Stronghold oferuje dwa tryby kampanii, militarną i ekonomiczną. W tej pierwszej znajdziemy 21 misji, podczas których przyjdzie nam walczyć z 4 przeciwnikami. W trybie ekonomicznym, znajdziemy natomiast 5 misji, w których najważniejszy jest rozwój twierdzy (przyrost populacji, gromadzenie towaru).

Oprócz tego możemy grać także w trybach oblężenia i inwazji, gdzie przyjdzie nam bronić, bądź atakować zamki. Dostępne są również misje ekonomiczne oraz tryb swobodnego budowania. W Stronghold nie zabrakło także trybu gry wieloosobowej za pośrednictwem sieci. Minimalne wymagania produkcji to: Procesor Pentium II 300 lub szybszy, 64 MB RAM i karta graficzna 4 MB, kompatybilna z DirectX 7.0.

Uwaga!

Program wymaga posiadania oryginalnej płyty z grą Stronghold (Twierdza).