CursorFX Download

CursorFX to ciekawy program do tworzenia, edycji i modyfikacji kursora myszy. Jeśli jesteśmy znudzeni standardowym wyglądem kursora, to z pomocą tego programu będziemy mogli skorzystać z ogromnej ilości przygotowanych modyfikacji. Zaletą jest kompatybilność kursorów z systemów operacyjnych Windows, Linux lub Mac OS X oraz dodawanie rozmaitych efektów w zależności od wykonywanej akcji (np. podczas wczytywania dźwięków lub klikania w określone ikonki programów). Cechuje się obsługą kursorów w różnych rozmiarach, kolorach oraz umożliwia szybkie wyszukiwanie i zmianę kursora.

Interfejs programu CursorFX jest przejrzysty i prosty w obsłudze. Poszczególne funkcje znajdują się z lewej strony panelu sterowania. W zakładce Moje Kursory możemy wybrać spośród bogatej bazy dostępnych kursorów myszy, a także stworzyć od podstaw własny, nadając mu odpowiedni rozmiar, kolory czy efekty. Efekty i Ślady odpowiedzialne są za wybór dostępnych animacji (również 3d) oraz śladów (np. pulsujace punkty, chmurki itp.) i przypisanie ich do zachowań myszy.

Zakładka Sounds pozwala wybrać spośród wielu dostępnych dźwięków w trakcie klikania myszką. W polu Ustawienia możemy nadać szczegółowy wygląd wybranemu kursorowi (gamę barw, jasność, kontrast, przezroczystość, wielkość), cienie (ostrość, ciemność), a także ustawienia gładkości poruszeń, lustrzane odbicie czy rozmyta przezroczystość.

Program CursorFX jest regularnie rozwijany, zaś nowe projekty można pobrać przechodząc do oficjalnej strony z poziomu zakładki Więcej Kursorów.