Final Fantasy XIV: A Realm Reborn to całkowity remake gry MMO wydanej w 2010 roku. Produkcja firmy Square Enix nie odniosła niestety sukcesu. Twórcy przyznali się do porażki i postanowili całkowicie przebudować grę. Od dziś można się już zapisywać do beta testów.

Final Fantasy XIV miało swego czasu ciężką przeprawę. Gra okazała się – krótko mówiąc – porażką, a gracze zawiedli się na znanej marce, która od lat prezentowała znakomite gry z gatunku J-rpg. Wersja MMO nie spełniła stawianym grze wymaganiom, co Square Enix potraktowało ze sporą dozą pokory. Firma przyznała się do tego, że gra mogła być dużo lepsza i postanowili zrobić jej remake. Pracowali przez ostatnie lata, dzięki czemu w tym roku premierę będzie mieć odświeżona wersja gry z podtytułem „A Realm Reborn”.

Zainteresowanych udziałem w nadchodzących testach beta kierujemy na tę stronę. Osoby, które spełniają warunki kampanii Legacy (posiadacze specjalnych kont z gry) nie muszą wypełniać formularza – dla nich dostęp do bety jest zagwarantowany. Reszta wystarczy, że wypełni znajdujący się tam formularz. Jeżeli szczęście Wam dopisze i zostanie wybrani, to już niedługo będziecie mogli wypróbować grę.

Pierwszy etap testów rozpocznie się w połowie lutego i będzie ograniczony do graczy pecetowych. W następnych etapach do gry dołączą posiadacze konsol Playstation 3. Całą rozpiskę beta testów możecie znaleźć w dokumencie opublikowanym na oficjalnej stronie.

Zainteresowani? Jeżeli jeszcze się wahacie, to może trailer promujący nowy etap gry Final Fantasy XIV Was przekona.