Najnowszy system Microsoftu rośnie w siłę. Windows 8 zyskuje sobie coraz większe grono aktywnych użytkowników i dogania system OS X Mountain Lion. Ostatnie opublikowane dane wskazują, że Windows 8 z dnia na dzień zyskuje nowych użytkowników.

Źródło: Net Applications

O tym, że Windows 8 został przyjęty dość chłodno pisaliśmy wiele razy. Wstępne prognozy były niekorzystne dla Microsoftu – nowy system wydawał się nie uzyskiwać nowych użytkowników. Wygląda jednak na to, że nie jest tak źle, jak się z początku wydawało. Nowe dane wskazują na to, że Windows 8 zyskuję użytkowników każdego dnia, a obecnie skupia taką samą rzeszę aktywnych zwolenników, co najnowsza wersja systemu Mac OS X 10.8 wydanego przez Apple.

Nowe dane statystyczne opublikowane przez serwis Net Applications wskazują, że Windows 8 jest używany przez 2.45% użytkowników. To tyle samo, co Mac OS X 10.8. Nadal jednak prym wiedzie Windows 7 z przytłaczającą liczbą 45.77% użytkowników.

To jednak o wiele lepsze wyniki, niż te, które zostały opublikowane w grudniu. Poprzednie dane wskazywały, że system cieszy się mniejszą popularnością niż Windows Vista zaraz po premierze – a to z pewnością nie był dobry znak.

Wszystko jednak wskazuje na to, że nowy system Microsoftu powoli znajduje swoje grono użytkowników, tym samym wzmacniając swoją pozycję na rynku. Na chwilę obecną może już się poszczycić mianem czwartego najpopularniejszego systemu operacyjnego.