Smartfony Samsung są jednymi z najchętniej wybieranych telefonów na świecie. Ich ogromna popularność wynika w dużej mierze z bardzo dużego wyboru oferowanego przez producenta. Możemy postawić zarówno na smartfony ze średniej półki, które są dostępne w bardzo przystępnych cenach, jak również wybrać flagowce, odznaczające się niezwykle zaawansowanymi rozwiązaniami. Warto też odnotować, że topowe modele Samsunga sprzed sezonu czy dwóch cały czas są wartymi uwagi, poszukiwanymi smartfonami, chętnie wybieranymi przez osoby wymieniające telefon.

Na jaki model postawić w 2022? To zależy! Aby móc wybrać najlepszy dla siebie smartfon Samsunga, należy zacząć od określenia, czego właściwie szukamy.

Co wziąć pod uwagę przy wyborze smartfona w 2022 roku?

Mijające lata i kolejne pojawiające się innowacje technologiczne sprawiają, że użytkownicy smartfonów są coraz bardziej wymagający. To, co jeszcze jakiś czas temu było funkcją dostępną tylko we flagowcach, szybko staje się standardem dla telefonów również ze średniej półki cenowej. Dobrze jednak przy tym wszystkim określić swoje priorytety, bo mając ograniczony budżet, trzeba liczyć się z koniecznością pójścia na kompromis w niektórych kwestiach.

Jakie aspekty należy brać pod uwagę, decydując się na wymianę telefonu w tym roku?

  • Zakładany budżet - w dużej mierze określa, jakie mamy dostępne opcje. Warto oczywiście polować na promocje lub sięgnąć po model sprzed sezonu, jeśli interesują nas konkretne rozwiązania, a szukamy oszczędności.
  • Do czego będziemy używać smartfona - inne wymagania mają profesjonalni twórcy treści, inne - osoby, które używają telefonu głównie do kontaktu z bliskimi i przyjaciółmi.
  • Co jest dla nas najważniejszym parametrem - dla niektórych będzie to szybkie ładowanie, dla innych - świetnej jakości aparat fotograficzny. Dobrze określić priorytety w tym zakresie i w ten sposób przeglądać specyfikację sprzętów.
  • Kompatybilność z innymi sprzętami - urządzenia dobrze działają w ekosystemie. Jeśli mamy smartwatch lub słuchawki bezprzewodowe Samsung, sięgnięcie po telefon tej marki wydaje się naturalnym wyborem.

Oczywiście, nie sposób ignorować takich elementów, jak wielkość telefonu, czas pracy baterii na jednym ładowaniu, specyfikację aparatu - to dane, które łatwo porównać, przeglądając specyfikację. Jakie smartfony Samsunga będą dobrym wyborem w tym roku? Pora przyjrzeć im się bliżej!

Najlepsze smartfony Samsung w 2022 - jakie wybrać?

Przeglądając warte uwagi modele smartfonów od Samsunga, zaczniemy oczywiście od flagowców. To jednak dopiero początek - modele sprzed sezonu, a nawet dwóch, są ciągle świetnymi rozwiązaniami, które możemy w tym roku nabyć w dobrej cenie.

Na który smartfon postawić? Oto krótki przegląd:

  • Smartfon SAMSUNG Galaxy Z Fold4 5G 12/256GB Czarny SM-F936BZKBEUE - zaczynamy od najbardziej zaawansowanej opcji, co dość dobrze oddaje cena tego modelu. Składany smartfon Samsung to sprzęt dla najbardziej wymagających. Dzięki składaniu, mamy tutaj do czynienia z bardzo dużym, bo 7,6-calowym wyświetlaczem. A do dopiero początek - otrzymujemy z tym telefonem mocne podzespoły i świetny aparat fotograficzny - główny, świetnie sprawdzający się zarówno w dzień, jak i w nocy, to aż 50 Mpix. Ten smartfon przenosi pracę na zupełnie nowy poziom - możemy korzystać z wielu przestrzeni roboczych lub wykorzystując cały ekran. Podnosi to komfort pracy biurowej, montowania video czy oddawania się rozrywce, na przykład przy oglądaniu seriali.
  • Smartfon SAMSUNG Galaxy S22 5G 8GB+128GB Czarny SM-S901BZKDEUE - bardzo dobrze oceniany flagowiec. 6,1-calowy wyświetlacz Dynamic AMOLED 2X zapewnia doskonałą jakość obrazu. Główny aparat fotograficzny ma 50 Mpix (+12 + 10 Mpix), przedni - 10 Mpix. Telefon jest wodoodporny, a także dodatkowo zabezpieczony dzięki wytrzymałej obudowie oraz Gorilla Glass Victus+. Telefon obsługuje transmisję danych 5G.
  • Smartfon SAMSUNG Galaxy S20 FE 5G 6/128GB Niebieski SM-G781BZBDEUE - wybierając model z poprzednich sezonów, ciągle dostajemy świetnej jakości telefon. To racjonalny wybór także w 2022 roku. Świetny design dostępny w kilku kolorach, a do tego - bateria o pojemności 4500 mAh z superszybkim ładowaniem. Aparat z tyłu to 12 + 12 + 8 Mpix, z przodu - 32 Mpix.
  • Smartfon SAMSUNG Galaxy A53 5G 6/128GB Czarny SM-A536BZKNEUE - szukając czegoś ze średniej półki cenowej, nie warto pomijać tego telefonu. Warto tutaj zwrócić uwagę na świetny system aparatów, gdzie z tyłu otrzymujemy 64 + 12 + 5 + 5 Mpix, z przodu zaś - 32 Mpix. Telefon działa na systemie Android 12. Smartfon obsługuje łączność 5G, jest wodoodporny i ma baterię o pojemności 5000 mAh.

Smartfony Samsung w sklepie MediaMarkt są bardzo dobrze oceniane i cieszą się dużym zainteresowaniem. W 2022 mamy z czego wybierać - w zależności od potrzeb i zakładanego budżetu.