Podczas gdy Sony zajmuje się promocją i wypuszczaniem coraz to nowszych odmian obecnej konsoli PlayStation 3, coraz więcej źródeł donosi o zaawansowanych pracach nad jej następcą, czyli konsolą PlayStation 4.

Według portalu VG247, Sony prowadzi zaawansowany prace nad konsolą nowej generacji, która zastąpi wysłużoną konsolę PlayStation 3. Nowa konsola Sony, co zaskakujące, ma nosić nazwę Orbis a nie PlayStation 4.

Sercem nowej konsoli Sony będzie zmodyfikowany jednostka AMD A10 APU (Accelerated Processing Unit), która zawiera w sobie zarówno procesor jak i układ graficzny.

Jeżeli chodzi o pamięć operacyjną, nowa konsola będzie posiadała jej 8 lub 16GB. Zamontowany dysk twardy będzie posiadał pojemność w granicach 256GB, są duże szanse na to, że zainstalowany dysk twardy będzie dyskiem SSD.

Tak samo jak konsola PS3, nowa konsola będzie wyposażona w napęd Blu-ray, oznacza to że konsola nie będzie polegała jedynie na cyfrowych kanałach dystrybucji gier, jak głosiły wcześniejsze plotki.

Według zamieszczonych informacji, Sony zamierza zbudować dosyć mocne urządzenie za rozsądne pieniądze, wszyscy bardzo dobrze pamiętają dzień premiery PlayStation 3, urządzenie było bardzo mocne a sama cena też nie należała do najniższych.

Nowa konsola, jeżeli wierzyć plotkom, będzie w stanie pobierać różnego rodzaju łatki oraz uaktualnienia w tle, oznacza to że gracze nie będę musieli przerywać rozgrywki w celu pobrania i zainstalowania wyżej wspomnianych komponentów.


Sony prawdopodobnie zaprezentuje nową konsole na targach E3 2013, w tej chwili czekamy jednak na oficjalne potwierdzenie tych informacji przez Sony.