Próbujesz uruchomić program Adobe Illustrator lub inne oprogramowanie Adobe na swoim komputerze, ale wciąż pojawia się jeden z następujących komunikatów o błędzie: „Nie można kontynuować wykonywania kodu, ponieważ nie znaleziono pliku MSVCP110.dll. Ponowna instalacja programu może rozwiązać ten problem i/lub „Nie można kontynuować wykonywania kodu, ponieważ nie znaleziono pliku MSVCR110.dll. Ponowna instalacja programu może rozwiązać ten problem”. Ten przewodnik pokaże Ci jak rozwiązać ten problem.

Adobe Illustrator to fantastyczny program do edycji filmów i tworzenia niesamowitych treści. Oczywiście tylko w momencie kiedy wszystko działa prawidłowo. Każdy, kto choć raz korzystał z programu Adobe Illustrator, wie, że może on mieć problemy w wielu aspektach, szczególnie jeśli chodzi o obszary robocze i układy. Ten przewodnik skupi się jednak na błędach uruchamiania programu Adobe Illustrator:

  • „Nie można kontynuować wykonywania kodu, ponieważ nie znaleziono pliku MSVCP110.dll. Ponowna instalacja programu może rozwiązać ten problem”.
  • „Nie można kontynuować wykonywania kodu, ponieważ nie znaleziono pliku MSVCR110.dll. Ponowna instalacja programu może rozwiązać ten problem”.
  • „Nie można kontynuować wykonywania kodu, ponieważ nie znaleziono pliku MSVCR100.dll. Ponowna instalacja programu może rozwiązać ten problem”.

Trzy prawie identyczne błędy, które często występują w tym samym czasie, uniemożliwiając uruchomienie programu Adobe Illustrator. Zasadniczo błąd pokazuje, że brakuje pliku msvcp110.dll, MSVCR100.dll i MSVCR110.dll. Na szczęście udało mi się znaleźć przyzwoite rozwiązanie, które naprawiło te komunikaty o błędach w krótkim czasie i prawie zgodnie z oczekiwaniami. Okazuje się, że winny był Windows!

Jak naprawić błąd braku pliku: MSVCP110.dll, MSVCR100.dll i/lub MSVCR110.dll nie został znaleziony w programie Adobe Illustrator w systemach operacyjnych Windows?

Zanim ponownie zainstalujesz program Adobe Illustrator, aby naprawić którykolwiek z tych komunikatów o błędach, odwiedź oficjalną witrynę firmy Microsoft i pobierz pakiet redystrybucyjny Visual C++ dla Visual Studio 2012 Update 4. Wiem, że to brzmi szalenie, ponieważ pakiet pochodzi z 2012 roku, ale zawiera wszystkie Pliki .dll, których brakuje na komputerze i które są potrzebne do uruchomienia programu Adobe Illustrator. Po pobraniu i zainstalowaniu brakujących danych program Adobe Illustrator uruchomi się bez problemu, jednak zalecam ponowne uruchomienie przed jego otwarciem.

Jeśli po wykonaniu tej czynności nadal pojawia się ten sam komunikat o błędzie, możesz wypróbować narzędzie do zbiorczej instalacji Visual C++. Spowoduje to sprawdzenie i zainstalowanie każdego pliku redystrybucyjnego Visual C++, który posiada Microsoft, i powinno dość szybko rozwiązać problem.

Rozwiązanie ostatniej szansy dla błędu z brakiem pliku w programie Adobe Illustrator: MSVCP110.dll, MSVCR100.dll Błąd MSVCR110.dll nie został znaleziony w systemie Windows 10 i 11.

W rzadkich przypadkach, gdy sugerowane wyżej rozwiązanie nie rozwiąże problemu (co jest bardzo mało prawdopodobne), możesz skorzystać z innej opcji, odwiedzając stronę https://www.dll-files.com/. Tam możesz wyszukać i pobrać brakujące pliki .dll wymienione w komunikacie o błędzie. Metoda ta niesie ze sobą pewne ryzyko, gdyż opiera się na założeniu, że pliki .dll dostępne na stronie są wolne od szkodliwych treści. Ponadto może zaistnieć potrzeba eksperymentowania z różnymi wersjami tego samego pliku .dll, aby zapewnić zgodność z architekturą systemu (32-bitową lub 64-bitową).

Zalecam korzystanie z tej opcji tylko wtedy, gdy pierwsza opcja nie działa. Jeśli masz dostęp do działającej instalacji na innym urządzeniu, najlepiej skopiować stamtąd niezbędne pliki i wkleić je do katalogu systemowego (C:\Windows\System32). Powodzenia! Jeśli masz inne problemy z oprogramowaniem Adobe, to koniecznie zapoznaj się z tymi przewodnikami.