Dziś wieczorem pojawi się aktualizacja, która ma na celu poprawę zabezpieczeń w starszych wersjach Internet Explorera. Z uaktualnienia powinni skorzystać wszyscy, którzy korzystają z przeglądarki Microsoftu w wersjach 7 oraz 8.

Microsoft poinformował, że dziś pojawi się już oficjalna aktualizacja, która załata lukę w zabezpieczeniach przeglądarki Internet Explorer. Obniżony poziom bezpieczeństwa dotyczył przeglądarek w wersjach starszych niż 9 oraz 10, zatem użytkownicy zaktualizowanych wersji programu mogą być spokojni. O luce w zabezpieczeniach pisaliśmy jakiś czas temu -  umożliwiała ona przejęcie kontroli nad komputerem użytkownika poprzez specjalnie do tego przygotowane strony internetowe.

Microsoft, niedługo po ogłoszeniu podatności Internet Explorera na ataki, wydał łatkę typu FixIt, która służyła jako tymczasowe rozwiązanie problemów. Jednak w celu zapewnienia sobie pełnego bezpieczeństwa, należy dokonać oficjalnej aktualizacji, która pojawić ma się dziś wieczorem. Jej pojawienie się w Windows Update zapowiedziane jest na godzinę 10 rano czasu pacyficznego, czyli na godz. 19 naszego czasu. Aktualizacja zostanie pobrana automatycznie, chyba, że na komputerze wyłączone są  automatyczne aktualizacje. Wtedy użytkownik powinien pobrać uaktualnienie ręcznie.

Zdaniem Microsoftu, luka w zabezpieczeniach nie spowodowała zbyt dużych ilości ataków. Przyznają jednak, że na dłuższą metę liczba ta mogłaby wzrosnąć, dlatego właśnie ciężko pracowali nad wydaniem pełnoprawnej aktualizacji, która zapewni bezpieczeństwo użytkownikom.