CD Projekt RED, rodzime studio odpowiedzialne za gry o Wiedźminie, udostępniło dziś pierwszy zwiastun przedstawiający nadchodzącą grę osadzoną w cyberpunkowym świecie – Cyberpunk 2077.

Czekałem na tę chwilę od momentu pojawienia się pierwszych informacji na temat gry w zeszłym roku. I oto jest – pierwszy teaser przedstawiający produkcję CD Projekt RED.

Niestety nie dowiedzieliśmy się z niego niczego konkretnego na temat samej rozgrywki, nie został też pokazany żaden fragment z gry. Za to dostaliśmy całkiem imponujący zwiastun, który świetnie oddaje klimat świata, w którym osadzona zostanie gra.

Cyberpunk 2077 będzie bazować na odświeżonej wersji papierowej gry RPG Cyberpunk 2020. Polskie studio tworzy grę przy współpracy z Mike’iem Pondsmithem – twórcą klasycznego RPG. Wraz z wydaniem gry komputerowej, premierę będzie miała również nowa wersja Cyberpunka dla fanów „papierowych erpegów”. 

Gra ma być dojrzałym cRPG osadzonym w mieście Night City. Świat przedstawiony w grze to dystopijna wizja przyszłości, w której ukazana jest mroczna strona wpływu technologii na człowieka. Ludzie posiadają w swoich ciałach różnego rodzaju wszczepy oraz udoskonalenia, są zdemoralizowani przez technikę oraz nowe wynalazki. Zacierać się zaczyna granica między człowiekiem, a maszyną. Społeczeństwo jest kontrolowane przez wielkie korporacje, a policja skorumpowana. Istotą cyberpunku jest zasada postulowana przez futurystów –„3M – Miasto, Masa, Maszyna”.

Premiera gry wstępnie przewidziana jest na 2014 rok, jednak, jak widać na załączonym zwiastunie, twórcy raczej skłaniają się ku terminowi, który można określić słowami „wtedy, kiedy będzie gotowe”. Pozostaje nam czekać na kolejne informacje.