Zakupiona gra nie przypadła Ci do gustu lub słabo działa na Twoim komputerze? Zobacz, jak zwrócić grę w Epic Games Store, tak, aby odzyskać całe pieniądze, którą zostały na nią przeznaczone.

Jak zwrócić grę w Epic Games Store

Większość platform z grami, takich jak Steam, UPlay czy Origin, daje możliwość zwrotu zakupionej gry i odzyskania wydanych pieniędzy. Nie inaczej jest w przypadku Epic Games Store. Mimo że na tej platformie nadal brakuje wielu kluczowych funkcji, opcja zwrotu gry, która nam nie działa lub się nie podoba jest możliwa. Oczywiście, zwrotu można dokonać tylko wtedy, gdy spełniamy odpowiednie kryteria.

Kiedy mogę zwrócić grę na Epic Games Store

Polityka zwrotów w Epic Games Store jest podobna do innych sklepów i nie wyróżnia się zbytnio na ich tle. Zwrotu można dokonać w ciągu 14 dni od daty zakupu gry. Z opcji tej można skorzystać tylko wtedy, gdy czas spędzony w grze nie przekroczył 2 godzin. Warto też wspomnieć, że zwrócić można także gry przed ich premierą, zakupione w pre-orderze.

Zwrotu nie można także dokonać w sytuacji, gdy otrzymaliśmy w danej grze bana lub złamaliśmy inne zasady jej użytkowania.

Jak zwrócić grę w Epic Games Store

Początkowo zwrot realizowano po rozmowie z konsultantem. Od pewnego czasu jest to jednak bardziej uproszczone i wystarczy wypełnić odpowiedni formularz. Wiadomość nadal zostanie wysłana do konsultanta, ale jeśli spełniamy wszystkie warunki, to zwrot zostanie zaakceptowany bez konieczności dyskusji.

Przejdź na stronę pomocy Epic Games Store

Wejdź w powyższy link, aby udać się do działu pomocy Epic Games Store. Na ekranie działu pomocy kliknij w górnym prawym rogu w niebieski przycisk "SKONTAKTUJ SIĘ".

Wybierz opcję kontaktu w dziale pomocy Epic Games

Spowoduje to wyświetlenie nowego okienka z tworzeniem zgłoszenia. Musisz teraz wypełnić odpowiednio formularz.

W pierwszym polu trzeba wybrać, czego dotyczy zgłoszenie. Wybierz "Epic Games Store and Launcher".

  • W polu "Language" wybierz "Polish".
  • W polu "Twoje imię" wpisz te same dane, które masz skonfigurowane na koncie Epic.
  • W polu "Twój adres e-mail" wprowadź ten sam e-mail, na który zarejestrowane jest konto Epic z grą do zwrotu.
  • W polu "Product title" wybierz z rozwijanej listy grę, którą chcesz zwrócić.
  • W polu "Operating system" wybierz system operacyjny, na którym grałeś.
  • W polu z tematem zgłoszenia wybierz z rozwijanej listy opcję "Żądanie zwrotu".
  • W polu "Tutaj opisz swój problem" wprowadź informację, dlaczego dokonujesz zwrotu (np. "Nietrafiony zakup" lub "Gra źle działa na moim komputerze"). Warto w opisie wprowadzić numer ID zamówienia (powinien znajdować się wiadomości e-mail z potwierdzeniem zamówienia).

Po wypełnieniu formularz kliknij przycisk "Prześlij".

Wypełnij formularz zwrotu w Epic Games Store

Zgłoszenie zostanie wysłane do Epic Games i po pozytywnym rozpatrzeniu gra zostanie usunięta z konta, a pieniądze zwrócone tą samą drogą, jakiej sami użyliśmy do zapłaty za daną grę.

Kilka porad związanych ze zwrotem gier w Epic Games Store

Oto kilka rzeczy, o których warto pamiętać, dokonując zwrotu.

  1. Domyślnie Epic wykonuje zwrot pieniędzy tą samą drogą, którą my zapłaciliśmy za grę. Jeśli jednak z jakiegoś powodu jest to niemożliwe, to istnieje możliwość uzgodnienia alternatywnej formy przekazania pieniędzy - warto o tym wspomnieć w opisie zgłoszenia.
  2. Opcji zwrotu można użyć w sytuacji, gdy zakupiliśmy grę po pełnej cenie, a np. następnego dnia została objęta promocją -50%. Epic pozwala użytkownikowi zrealizować zwrot i zakupić grę ponownie po niższej cenie. Oficjalnie NIE JEST to uznawane za nadużycie.
  3. Epic Games realizuje tylko zwroty zakupów dokonanych w ich sklepie. Jeśli klucz do gry zakupiliśmy w zewnętrznym sklepie, to o zwrot musimy zgłosić się do tego sklepu.

Warto też zapoznać się z polityką zwrotów w Epic Games, aby dowiedzieć się większej ilości szczegółów związanych ze zwrotem gier.