Podobnie jak wiele innych narzędzi nawigacyjnych, Waze ma własny głos, który pomaga w uzyskaniu wskazówek. Jednak to normalne, że przychodzi czas, kiedy chcesz dostosować te wskazówki i być może zmienić głos na inny. Aplikacja udostępnia kilka wstępnie nagranych opcji, jednak jeśli chcesz, możesz dodać inny lub nawet własny.

Najważniejsze informacje:

  1. Aplikacja Waze ma ocenę 4,4 na 5 gwiazdek w sklepie z aplikacjami Play Store i przekroczyła już 500 milionów pobrań.
  2. Aplikacja może pomóc zaplanować trasę, podpowiedzieć, jak uniknąć korków, albo czy na drodze są jakieś zdarzenia na przykład kolizje, czy wypadki, a nawet udzielić wskazówek głosowych.

Chcesz dostosować swój głos w Waze? Może chcesz użyć własnego głosu, głosu żony lub dzieci, albo po prostu chcesz użyć innej wstępnie nagranej opcji? Jeśli nie wiesz, jak to zrobić, nie martw się, jesteś we właściwym miejscu. Pokażemy ci krok po kroku jak dostosować Waze do własnych preferencji.

Zmień głos w nawigacji Waze, co poprawi Twoje wrażenia dźwiękowe podczas korzystania z aplikacji (Waze z nagranymi głosami)

Jeśli masz już dość domyślnego głosu Waze, to ten przewodnik pomoże Ci skorzystać z innych opcji. Każda instrukcja może mieć taki głos, jaki chcesz, dlatego pokazujemy, jak włączyć niektóre opcje, które oferuje ta aplikacja. Nowy głos sprawi, że poczujesz się komfortowo podczas jazdy, a jednocześnie udzieli Ci wszelkich wskazówek.

Waze to aplikacja, która oferuje różne rodzaje głosów, więc możesz zdecydować, który najbardziej Ci się podoba. Po prostu wybierz dostępną opcję, a następnie pomoże ci ona z mapą tak jak zwykle. Aby przełączyć się na inne wstępnie nagrane opcje tej alternatywy dla Map Google, musisz wykonać następujące kroki, które podamy Ci poniżej:

  1. Po utworzeniu konta otwórz aplikację na iPhonie lub Androidzie.
  2. Kliknij trzy paski w lewym górnym rogu.

3. Kliknij sekcję ustawień.

4. W nowym menu poszukaj opcji Głos i dźwięki.

5. Kliknij Głos Waze.

6. Teraz możesz wybrać z listy ten, który najbardziej Ci odpowiada.

Ważne jest, aby wspomnieć o kilku kluczowych punktach. Aby otworzyć aplikację Waze, musisz mieć zainstalowaną najnowszą wersję Map Google. Niestety nie można sprawdzić, jak brzmią głosy. Będziesz więc musiał poczekać na pewne wskazówki, aby wiedzieć, czy jest to dla Ciebie najlepsza opcja. Jednak dzięki temu prostemu procesowi będziesz mógł słyszeć wskazówki podczas jazdy.

W jaki sposób możesz używać swojego głosu w Waze (możesz dostosować go za pomocą opcji nagrywania)?

Teraz, jeśli chcesz dołączyć swój głos lub kogoś innego, Waze daje taką możliwość. Jeśli czujesz się pewniej za kierownicą ze swoim głosem lub głosem członka rodziny, to możesz to dostosować przed wybraniem trasy. Oto kroki, które należy wykonać, aby spersonalizować swoje wrażenia z podróży.

1. Otwórz aplikację Waze na swoim urządzeniu mobilnym.

2. Dotknij trzech poziomych pasków w lewym górnym rogu.

3. Przejdź do sekcji ustawień.

4. Kliknij opcję Głos i dźwięki.

5. Wybierz opcję „Dodaj głos”.

6. Potwierdź alert bezpieczeństwa.

7. Rozpocznij nagrywanie wskazówek podawanych przez aplikację, które są podzielone na różne sekcje.

8. Kliknij opcję nagrywania, naciśnij mikrofon i odczytaj akcję.

9. Na koniec kliknij Zapisz.

10. Kliknij „OK”, gdy wszystko zostanie nagrane i będziesz gotowy do pracy.

11. Wpisz nazwę swojego spersonalizowanego głosu i dodaj.

Ten proces pomoże Ci dołączyć swój głos lub głos bliskich osób do aplikacji Waze. Ważne jest, aby wspomnieć, że istnieje ponad 20 podpowiedzi do nagrania, więc powinieneś poświęcić trochę czasu, aby ukończyć je wszystkie. Dzięki temu będziesz mógł słuchać swojego głosu lub głosu wybranej osoby w Waze.

Osobiste wnioski

Teraz wiesz już, jak dostosować głos w nawigacji Waze podczas jazdy. Możesz to zrobić w aplikacji w prosty sposób, używając wcześniej nagranego głosu lub głosu wybranej przez Ciebie osoby. Proces ten jest prosty do wykonania w obu przypadkach i zajmie tylko kilka minut.

To narzędzie personalizacji jest również dostępne w aplikacji samochodowej. Jeśli więc chcesz, aby to narzędzie w Twoim samochodzie rozbrzmiewało z innym głosem, to po prostu powtórz proces, który najbardziej Ci odpowiada.