Edytory tekstu to szeroko stosowane programy i narzędzia na wszystkich urządzeniach. Wiele lat temu edytory tekstu były używane prawie wyłącznie na urządzeniach stacjonarnych, jednak z biegiem czasu narzędzia te ewoluowały i są obecnie dostępne na urządzeniach mobilnych, takich jak iPhone. W rzeczywistości edytor tekstu firmy Apple o nazwie Pages jest teraz dostępny jako aplikacja na iOS. Wraz ze stronami włączono wiele funkcji, takich jak możliwość ochrony dokumentów i plików edytowanych lub tworzonych za pomocą tego edytora tekstu.

Pages to edytor firmy Apple, który jest dostępny na wszystkie Twoje urządzenia, takie jak Mac, iPhone czy iPad. Ponadto, dzięki wykorzystaniu identyfikatorów Apple ID, dokumenty utworzone na stronie z dowolnego urządzenia zostaną automatycznie zsynchronizowane z pozostałymi urządzeniami, na których używasz tego samego identyfikatora Apple ID. Umożliwi to dostęp do tego dokumentu i cieszenie się zmianami w czasie zbliżonym do rzeczywistego.

Ten aspekt, który jest niewątpliwie świetną funkcją, może stanowić problem w przypadku, gdy urządzenie, na którym jesteś zalogowany za pomocą swojego Apple ID i jest używane przez innych użytkowników, będzie miało również dostęp do dokumentów utworzonych za pomocą Pages. Jeśli utworzony dokument zawiera dane osobowe lub informacje zastrzeżone, możesz nie chcieć, aby ci użytkownicy mieli do niego dostęp.

Na szczęście Pages ma funkcję, która pozwoli nam zabezpieczyć hasłem każdy dokument tekstowy otwarty w aplikacji na iPhone'a lub w programie Mac. Jak widać, jeśli jesteś użytkownikiem iPhone'a lub iPada z FaceID lub TouchID, będziesz mógł odblokować te chronione dokumentów tymi metodami.

To powiedziawszy, jeśli szukasz sposobu na zabezpieczenie hasłem dokumentów tekstowych za pomocą aplikacji Pages na iPhone'a, sprawdź poniżej jak to zrobić:

Jak zabezpieczyć hasłem dokument tekstowy za pomocą Pages na iPhonie lub iPadzie.

  1. Pierwszą rzeczą będzie upewnienie się, że zaktualizowałeś aplikację Pages na iPhonie lub iPadzie.
  2. W następnej linii będziesz musiał otworzyć aplikację Pages.
  3. Będąc tutaj, będziesz musiał otworzyć dokument tekstowy lub utworzyć nowy dokument.
  4. Na ekranie edycji kliknij ikonę trzech kropek w prawym górnym rogu ekranu.
  5. Po wyświetleniu menu należy wybrać: Opcje dokumentu
  6. Teraz musisz wybrać opcję: Ustaw hasło
  7. Spowoduje to otwarcie ekranu, na którym będziesz musiał wprowadzić żądane hasło.
  8. Następnie sprawdź hasło, a nawet ustaw przypomnienie hasła.
  9. Później możesz zdecydować, czy chcesz użyć FaceID czy TouchID do odblokowania dokumentu tekstowego.
  10. Kiedy wszystko będzie gotowe, będziesz musiał kliknąć OK.

Gotowe, od tego momentu każdy użytkownik z dowolnego urządzenia lub dowolnego Apple ID będzie musiał użyć hasła, aby móc uzyskać dostęp, czytać i edytować wspomniany dokument Pages