Mobilny system operacyjny Apple iOS poprawił się na przestrzeni lat. W najnowszej wersji iOS 15 wprowadzono wiele ulepszeń i funkcji, takich jak integracja aplikacji Wiadomości z innymi domyślnymi aplikacjami, takimi jak Safari, Podcasty, Zdjęcia, Muzyka (Apple Music) i TV. Ta nowa funkcja „Udostępnione Tobie” umieszcza zawartość udostępnioną w aplikacji Wiadomości bezpośrednio w powiązanych aplikacjach, za pomocą których możesz ją otworzyć.

Powiązane: Jak zmienić datę, godzinę lub lokalizację zdjęć na iPhonie

Do tej pory domyślna aplikacja do przesyłania wiadomości na iPhone'a „Wiadomości” funkcjonowała jako osobny byt, jednak teraz możemy pozwolić jej na połączenie z innymi domyślnymi aplikacjami na iOS, w których udostępniane treści będą wyświetlane w dowolnym z czatów Wiadomości.

Na przykład: wyobraźmy sobie, że otrzymujemy hiperłącze w aplikacji Wiadomości na iPhonie lub iPadzie. Ta wiadomość zostanie automatycznie wykryta przez system operacyjny i wyśle ​​ją do nowej sekcji Safari o nazwie Udostępnione Tobie.

Teraz domyślne aplikacje, takie jak Safari, Zdjęcia, Muzyka (Apple Music), podcast i TV, będą miały sekcję o nazwie: „Udostępnione Tobie”. Ta sekcja pokaże zawartość i pliki, które zostały udostępnione przez Wiadomości i które można otworzyć za pomocą tych domyślnych aplikacji.

Głównym celem Udostępnione Tobie jest uzyskanie dostępu do tych treści lub plików bezpośrednio z aplikacji, która może je otworzyć lub odtworzyć. W ten sposób nie będziesz musiał otwierać aplikacji Wiadomości za każdym razem, gdy chcesz otworzyć lub uzyskać dostęp do jednego z udostępnionych plików w Wiadomościach iPhone'a.

Chociaż ta funkcja jest naprawdę przydatna, prawda jest taka, że są ​​użytkownicy, którzy wolą aby aplikacja Wiadomości była całkowicie niezależna i nie udostępniała informacji innym aplikacjom na iPhonie z systemem iOS. Na szczęście Apple oferuje możliwość wyłączenia opcji Udostępnione Tobie na iPhonie, która jest domyślnie aktywowana, więc będziesz musiał ją dezaktywować ręcznie.

W tym samouczku pokażemy szczegółowo, jak dezaktywować funkcję Udostępnione Tobie na iPhonie z systemem iOS, aby uniemożliwić wyświetlanie udostępnionych treści lub plików w innych domyślnych aplikacjach systemu operacyjnego.

Jak aktywować lub dezaktywować funkcję Wiadomości „Udostępnione Tobie” na iPhonie z systemem iOS.

1. Otwórz aplikację Ustawienia iPhone'a

2. Uzyskaj dostęp do funkcji: Wiadomości

3. W ramach tej konfiguracji będziesz mieć dostęp do: Udostępnione Tobie.

4. Ta funkcja jest domyślnie włączona, więc aby ją całkowicie wyłączyć, po prostu wyłącz przełącznik obok: Automatyczne udostępnianie.

Od tego momentu sekcja Udostępnione Tobie zniknie całkowicie z powiązanych aplikacji na Twoim iPhonie z iOS.

5. Alternatywnie, jeśli chcesz dezaktywować tylko sekcję Udostępnione Tobie w określonej aplikacji, możesz zachować aktywne ustawienia ogólne, a dezaktywować wybrane aplikacje na liście pokazanej poniżej ( Safari, Podcasty, Zdjęcia, Muzyka i TV ) .

To ostatnie ustawienie zasadniczo pozwala wskazać, za pomocą której domyślnej aplikacji można aktywować funkcję Udostępnione Tobie, a za pomocą której nie.