Masz PS4 i na ekranie głównym wyświetla się reklama polecanej gry do zakupienia? Da się to wyłączyć. Zobacz, jak zablokować reklamy w PS4.

Wyłączanie reklam w PS4

SONY ma możliwość wyświetlenia na ekranie głównym konsoli PS4 reklam prezentujących nowe gry i sugerujących ich zakup. Taka reklama pojawia się od czasu do czasu w przypadku kampanii reklamowej niektórych gier. Widać to na przykładzie gier z serii Destiny, które już nie po raz pierwszy są w ten sposób reklamowane.

Reklama działa dość prosto. Na liście ostatnio uruchomionych gier pojawia się nowa pozycja. Nie jest to żadna z naszych gier, a jedynie zwykła reklama. Po podświetleniu jej pojawia się informacja o konieczności dokonania zakupu. Próba uruchomienia spowoduje przeniesienie nas do sklepu Playstation Store, gdzie możemy zakupić grę. Jak to wyłączyć i ukryć tego typu polecane i reklamowane gry?

Wyłączanie reklam i polecanych gier w PS4

Jeżeli tego typu reklamy i polecana zawartość Cię irytuje, to warto wiedzieć, że można to wyłączyć. Wystarczy przełączyć jedną opcję, a żadne polecane gry i zachęty do zakupu nie będą wyświetlane na twoim ekranie głównym konsoli. Pojawią się tam tylko posiadane i zainstalowane przez Ciebie gry.

Aby to zrobić, należy wejść do odpowiedniej sekcji ustawień. W tym celu wysuń górne menu, a następnie udaj się do zakładki „Ustawienia”.

Wejdź do opcji automatycznego pobierania w PS4

Na liście ustawień wyszukaj sekcji o nazwie „System” i wybierz ją przyciskiem X na padzie. Pojawi się kolejna lista opcji systemowych. Tym razem należy wybrać zakładkę „Automatyczne pobieranie”.

W tej sekcji możesz przestawić opcje związane z automatycznym pobieraniem aktualizacji oprogramowania. W tym miejscu znajduje się również opcja „automatycznego pobierania” reklam. Ukryta jest ona pod nazwą „Polecana zawartość”.

Wyłącz polecaną zawartość w PS4, aby usunąć reklamy

Opcja „Polecana zawartość” odpowiada za automatyczne wyświetlanie reklam i sugestii gier na ekranie głównym konsoli. Wystarczy, że odznaczysz tę opcję na liście, a następnie wyjdziesz z ustawień. Reklamy gier nie powinny się już wyświetlać w PS4.

Jeżeli w przyszłości zechcesz ponownie wyświetlać materiały promocyjne i reklamy w swojej konsoli PS4, to wystarczy, że ponownie przejdziesz do ustawień automatycznego pobierania, a następnie zaznaczysz opcję "Polecana zawartość".