W aplikacji Messenger możemy być zalogowani na kilka kont jednocześnie i przełączać się między nimi. Jak jednak usunąć konta dodane do Messengera, których już nie potrzebujemy?

Usuwanie dodatkowych kont w Messengerze

W Messengerze na telefonie można korzystać z więcej niż jednego konta. Aplikacja pozwala dodać dowolną ilość kont, a następnie się między nimi przełączać. To przydatne, gdy prowadzimy osobny profil prywatny dla znajomych i osobny profil biznesowy dla współpracowników (np. utworzony na podstawie samego numeru telefonu).

Jeżeli masz dodanych kilka kont, a któregoś z nich już nie potrzebujesz, to możesz je usunąć. Tylko jak to zrobić? Przede wszystkim trzeba pamiętać, że Messenger pozwala usunąć dodane konta, ale zawsze musi pozostać przynajmniej jedno, które pozostanie domyślne. Możesz zatem usunąć dodane konta, ale pamiętaj, że przynajmniej jedno musi pozostać aktywne.

Jak usunąć konto z aplikacji Messenger w telefonie?

Wszystkiego dokonasz bezpośrednio w aplikacji Messenger. Uruchom ją w swoim urządzeniu z Androidem lub iOS, a następnie wejdź do jej ustawień. W tym celu dotknij ikony ze swoim zdjęciem w górnym lewym rogu ekranu obok napisu „Czaty“.

Przeniesiesz się do ekranu ustawień. Przewiń zawartość ustawień nieco w dół, aż znajdziesz zakładkę „Przełącz konto“. Wybierz ją.

Przejdź do opcji przełączania kont

W tym miejscu wyświetla się lista kont, które są dodane do aplikacji Messenger. Upewnij się, że aktualnie aktywne jest konto, które chcesz pozostawić. Aby usunąć niepotrzebne konta, chwyć je palcem i przesuń w lewo.

Usuń konto z Messengera

Po przesunięciu wyświetli się pasek z dodatkowymi opcjami, a konkretnie z ikoną kosza. Dotknij ikony kosza, aby usunąć wybrane konto z aplikacji Messenger. Pojawi się nowe okienko z zapytaniem, czy na pewno chcemy usunąć to konto.

Potwierdź usunięcie konta przyciskiem „Usuń“. Konto zostanie usunięte. Wykonaj tę czynność dla wszystkich kont, których nie potrzebujesz w aplikacji Messenger. Jak wspomniałem, przynajmniej jedno konto musi pozostać jako domyślne.