Jeśli próbujesz skorzystać z Adobe Firefly w przeglądarce internetowej, Firefox, Edge, Chrome, Safari itp., ale nie możesz tego zrobić, ponieważ witryna blokuje się w nieskończoność podczas ładowania białej strony. W tym artykule dowiesz się, jak szybko i łatwo przywrócić prawidłowe działanie witryny Adobe Firefly. Ta poprawka będzie działać również w przypadku programów Adobe Mic Check, Studio, Enhance Speech i wszystkich innych narzędzi na platformie Adobe Podcast.

Adobe Firefly to wyprawa Adobe w świat generatywnej sztucznej inteligencji i choć nie jest to najlepsza opcja dostępna na rynku do tworzenia zupełnie nowych treści, to radzi sobie całkiem nieźle w bardzo specyficznych obszarach. Zwłaszcza opcje wypełniania generatywnego, które są teraz dostępne także w programie Photoshop. Jedynym problemem w tej chwili jest to, że witryna Adobe Firefly czasami ma problemy z ładowaniem i często przy próbie uzyskania dostępu do niej wyświetla się pusty, biały ekran.

Tego rodzaju sytuacje zdarzają się od czasu do czasu w witrynach internetowych i zwykle są to problemy z pamięcią podręczną przeglądarki lub faktem, że Adobe Firefly jest wciąż w fazie beta. Jednak największą irytację w tym konkretnym przypadku powoduje brak dziennika lub dialogu tekstowego, który wskazywałby właściwy kierunek. Na szczęście istnieje naprawdę szybkie i łatwe rozwiązanie, które natychmiast naprawi problem. Być może ku zaskoczeniu nie będzie to rozwiązanie, które będziesz wprowadzać w przeglądarce. Problem jest całkowicie oparty na zaporze systemu Windows.

Jak naprawić witrynę Adobe Firefly, która blokuje się w nieskończoność?

Aby ponownie uruchomić program Adobe Firefly na komputerze, musisz zresetować ustawienia zapory systemu Windows 10 lub 11. Z jakiegoś powodu coś zostało zmienione w stosunku do ustawień domyślnych w ustawieniach Zapory systemu Windows i powoduje ten problem.

  • Aby rozpocząć, otwórz menu Start i wyszukaj Zaporę systemu Windows.
  • Następnie kliknij Zapora Windows Defender. Nie klikaj żadnej innej podobnej opcji, ponieważ nie przeniesie Cię ona do wymaganej lokalizacji.
  • Otworzy się nowe okno, w którym będziesz musiał kliknąć ikonę Przywróć domyślne w lewym panelu.
  • Pojawi się kolejne nowe okno z prośbą o potwierdzenie zmian.
  • Potwierdź zmiany, a wszystko zostanie zresetowane.

Po przywróceniu domyślnych ustawień Zapory systemu Windows ponownie będziesz mieć dostęp do wszystkich narzędzi Adobe Ai. Strony internetowe Adobe Enhance Speech, Podcast, Studio, Mic Check i Firefly załadują się ponownie poprawnie. Jeśli jakimś cudem problem powróci, będziesz musiał po prostu powtórzyć kroki.

Problem z Premiere Pro, Photoshopem lub innym oprogramowaniem Adobe?

Jeśli masz inne problemy z oprogramowaniem Adobe, zapoznaj się z naszą pełną biblioteką przewodników Adobe. Znajdziesz rozwiązania dla każdego Adobe, takie, które naprawdę działają!