Jeśli próbujesz zaktualizować system Windows 11 za pomocą KB5020035, ale nie możesz, ponieważ wciąż się nie pobiera lub nie chce się zainstalować. W tym artykule pokaże kilka różnych rzeczy, które możesz zrobić, aby rozwiązać problem i uzyskać KB5020035 do zainstalowania na komputerze z systemem Windows 11. Metody te będą również działać w przypadku większości innych awarii aktualizacji systemu Windows.

Nieudane aktualizacje w systemach operacyjnych Windows zawsze stanowiły poważny problem dla firmy Microsoft. Jeszcze zanim wszystko było zautomatyzowane, aktualizacje od czasu do czasu kończyły się niepowodzeniem z wielu różnych powodów. Przeszliśmy szybko do Windowsa 11 i tak naprawdę niewiele się zmieniło. Oczywiście cały system aktualizacji jest teraz zautomatyzowany, ale liczba błędów i niepowodzeń aktualizacji pozostała taka sama.

Dobrą wiadomością jest to, że dużą część tych problemów z aktualizacją można rozwiązać stosunkowo łatwo, bez szalonej wiedzy o systemie Windows. Postępuj zgodnie z instrukcjami, które przeprowadzimy Cię przez każdy krok wymagany do naprawy niepowodzenia instalacji KB5020035 w systemie Windows 11.

Spróbuj ręcznie zaktualizować system Windows 11 za pomocą wykazu usługi Microsoft Update, aby naprawić niepowodzenie instalacji KB5020035.

Zaoszczędź całego bałaganu, ręcznie pobierając aktualizację za pomocą katalogu Microsoft Update. Tutaj znajdziesz wszystkie aktualizacje dostępne dla systemu Windows 11. Po prostu odwiedź witrynę Microsoft Update Catalog i pobierz aktualizację, z którą aktualnie masz problemy. Nie martw się, jeśli wybierzesz niewłaściwy, system Windows i tak nie pozwoli ci go zainstalować. Wykryje konflikt i anuluje instalację.

Użyj narzędzia do rozwiązywania problemów z systemem Windows 11, aby naprawić niepowodzenie instalacji KB5020035.

Spróbuj użyć narzędzia do rozwiązywania problemów z aktualizacją systemu Windows 11. Chociaż to narzędzie nie było dla mnie tak skuteczne, czasami rozwiązuje problemy z aktualizacjami.

  • Otwórz aplikację Ustawienia, naciskając Klawisz Windows + I.
  • Następnie pozostań na karcie System i kliknij Rozwiązywanie problemów w centralnym okienku.
  • Tutaj zobaczysz długą listę opcji rozwiązywania problemów, jednak ta, której szukasz, znajduje się u góry o nazwie Windows Update.
  • Po prostu kliknij Uruchom obok tego wpisu i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi przez narzędzie.
  • Gdy narzędzie zakończy sprawdzanie i wprowadzanie poprawek, powinno być możliwe zaktualizowanie urządzenia.

Wyczyść pliki optymalizacji dostarczania w systemie Windows 11, aby naprawić niepowodzenie instalacji KB5020035.

Ta poprawka jest bardziej perspektywiczna, ale działa w niektórych przypadkach. Jest również bardzo łatwa w użyciu, więc z pewnością warto jej użyć, aby spróbować naprawić niepowodzenie instalacji KB5020035.

  • Aby to zrobić, przejdź do Ustawienia > System > Pamięć masowa > Pliki tymczasowe > Pliki optymalizacji dostarczania. Po znalezieniu się w tej lokalizacji upewnij się, że zaznaczono opcję Pliki optymalizacji dostarczania, a następnie kliknij Usuń pliki, aby usunąć wszelkie pozostałe pliki.

Odinstaluj ostatnią zainstalowaną aktualizację systemu Windows 11, aby naprawić niepowodzenie instalacji KB5020035.

Ta opcja może nie być dostępna dla wszystkich, ale jeśli nadal masz możliwość odinstalowania najnowszej aktualizacji systemu Windows 11 zainstalowanej na komputerze, zrób to. Niestety możesz nie być w stanie skorzystać z tego kroku, ale powinieneś sprawdzić na wszelki wypadek, ponieważ jest to dobra opcja.

Uruchom narzędzia SFC i DISM, aby naprawić niepowodzenie instalacji KB5020035 w systemie Windows 11.

Uruchom narzędzie SFC, aby sprawdzić i naprawić wszelkie uszkodzenia. Po zakończeniu pracy narzędzia SFC konieczne będzie również uruchomienie narzędzia DISM.

  • Najpierw wpisz CMD w menu Start, a następnie kliknij prawym przyciskiem myszy Wiersz polecenia i wybierz Uruchom jako administrator.
  • Po otwarciu wiersza polecenia wpisz następujące polecenie w wierszu polecenia i naciśnij klawisz Enter.

sfc /skanuj teraz

W przypadku wykrycia jakichkolwiek błędów powinny one zostać automatycznie naprawione. Jeśli nie zakończy się prawidłowo to Uruchom ponownie komputer w trybie awaryjnym i powtórz proces. Jeśli narzędzie SFC zwróciło komunikat o błędzie, otwórz Wiersz polecenia jako administrator, a następnie wprowadź kolejno następujące polecenia.

DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth

DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth

DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth