Zmiana koloru i rozmiaru poszczególnych wyrazów i znaków w Davinci nie zawsze była łatwym zadaniem. W zasadzie zawsze była zbyt skomplikowana dla wielu użytkowników. Jednak w Davinci Resolve 19 wszystko stało się o wiele łatwiejsze. Od teraz możesz szybko i łatwo zmienić czcionkę, rozmiar i kolor słów oraz znaków w wybranych efektach tekstowych. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak to zrobić, koniecznie przeczytaj ten poradnik.

Najważniejsze informacje:

  1. Jak zmienić kolor, rozmiar i czcionkę tekstu w Davinci Resolve 19.
  2. Najszybszy i najłatwiejszy sposób na zmianę koloru, stylu czcionki i rozmiaru poszczególnych znaków i tekstu w Davinci Resolve 19.

Jak zmienić kolor tekstu, słów i znaków w Davinci Resolve?

W Davinci Resolve 18.5 i starszych wersjach zmiana czcionki również była możliwa. Proces ten uległ jednak zmianie w Davinci Resolve 19 i teraz zmiana charakterystyki tekstu jest łatwiejsza niż kiedykolwiek. Poniżej przedstawiamy zaktualizowany proces, który działa dla znacznej części efektów tekstowych w Davinci 19.

  • Aby rozpocząć, dodaj efekt tekstowy do Davinci Resolve (niektóre działają, inne nie, więc jest to metoda prób i błędów). W tym przewodniku będziemy używać domyślnego narzędzia Basic Text.
  • Po umieszczeniu efektu tekstowego na osi czasu wybierz go i wpisz tekst.
  • Teraz możesz zacząć zmieniać niektóre elementy tekstu, takie jak kolor, rozmiar i czcionka (czasami).
  • Po prostu wybierz słowa ze zdania, które chcesz zmienić lub nawet pojedyncze znaki. Teraz, zachowując wybraną zawartość, zacznij dostosowywać elementy w dowolny sposób.
  • Jeśli wybrany efekt tekstowy jest obsługiwany, wszystkie zmiany będą miały wpływ tylko na wybraną część treści, a wszystko inne wokół pozostanie niezmienione.

Uwaga: Chociaż jest to najłatwiejsza metoda dla podstawowego narzędzia tekstowego, to istnieją inne metody, których można użyć, jednak są one znacznie bardziej zaawansowane i omówimy je w innym przewodniku.

Czy ta metoda działa w przypadku innych animacji tekstu w programie Davinci Resolve?

Niestety, ta metoda jest ograniczona do niektórych efektów tekstowych w DaVinci Resolve, w tym zarówno efektów domyślnych, jak i wszelkich dodatkowych efektów dodanych przez użytkownika. Nawet efekt Basic Text jest niekompatybilny z tym podejściem. Efekt Text+ oferuje jednak rozbudowane opcje dostosowywania, które mogą pomóc w tworzeniu imponujących animacji tekstowych w projektach. Jeśli napotkasz inne problemy z DaVinci Resolve lub szukasz więcej informacji, zapoznaj się z naszymi pozostałymi materiałami o DaVinci Resolve tutaj.