Masz problemy z aktualizacją systemu Windows 11 do najnowszej wersji z powodu błędu 0x800f8001 lub podobnego komunikatu o błędzie? Ten artykuł pokaże Ci kilka różnych rzeczy, które możesz zrobić, aby rozwiązać problem. Na szczęście tego komunikatu o błędzie można stosunkowo łatwo się pozbyć.

Aktualizowanie systemów operacyjnych Windows jest o wiele łatwiejsze niż kiedyś. Proces jest teraz prawie automatyczny, chociaż wprowadza szereg innych problemów. Do tej pory prawdopodobnie widziałeś sporo komunikatów o błędach aktualizacji systemu Windows, z których wszystkie wyglądają tak samo. Chociaż te kody błędów mogą wyglądać niemal identycznie i nie dają prawie żadnych informacji o tym, co dokładnie się stało, można je rozwiązać za pomocą tego samego zestawu narzędzi.

Poniżej znajdziesz najpopularniejsze i najskuteczniejsze narzędzia i metody rozwiązywania błędu aktualizacji 0x800f8001 w systemie Windows 11. Aby uzyskać najlepsze wyniki, zacznij od góry naszej listy i idź po kolei w dół. Jest to najskuteczniejszy sposób rozwiązania problemu, ponieważ zaczyna się od najłatwiejszych poprawek i przechodzi do bardziej skomplikowanych lub złożonych. Zanim jednak zaczniesz, upewnij się, że zrestartowałeś modem/router internetowy i komputer.

Jak naprawić błąd aktualizacji 0x800f8001 w systemie Windows 11? Poprawka błędu aktualizacji 0x800f8001 w systemie Windows 11.

Chociaż to narzędzie nie działało tak dobrze w systemie Windows 10, to jest bardzo skuteczne w systemie Windows 11. Więc spróbuj najpierw tego rozwiązania

  • Otwórz aplikację Ustawienia, naciskając klawisz Windows + I.
  • Następnie pozostań na karcie System i kliknij Rozwiązywanie problemów z panelu centralnego.
  • Tutaj zobaczysz długą listę opcji rozwiązywania problemów, jednak ta, której szukasz, znajduje się u góry o nazwie Windows Update.
  • Po prostu kliknij Uruchom obok tej opcji i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi przez narzędzie.
  • Gdy narzędzie zakończy sprawdzanie i poprawki, powinieneś być w stanie zaktualizować swoje urządzenie.

Wyczyść pliki optymalizacji dostarczania w systemie Windows 11.

Jeśli narzędzie do rozwiązywania problemów z aktualizacją nie zadziałało (czasami się to zdarza), spróbuj wyczyścić Pliki Optymalizacji Dostarczania. Aby to zrobić, przejdź do opcji Ustawienia > System > Pamięć > Pliki tymczasowe > Pliki optymalizacji dostarczania. Gdy znajdziesz się w tej lokalizacji, upewnij się, że opcja Windows Update – oczyszczanie jest zaznaczona, a następnie kliknij Usuń pliki, aby usunąć wszelkie pozostałe pliki.

Odinstaluj ostatnią zainstalowaną aktualizację systemu Windows 11. (Ta opcja nie zawsze jest dostępna)

Jeśli nadal masz możliwość odinstalowania najnowszej aktualizacji systemu Windows 11 zainstalowanej na twoim komputerze, powinieneś to zrobić. Niestety nie zawsze jest to możliwe, więc być może będziesz musiał pominąć ten krok. Jeśli nie jesteś pewien, jak to zrobić, sprawdź artykuł, do którego link znajduje się poniżej.

Jak odinstalować aktualizację systemu Windows 11

Pobierz i zainstaluj najnowszą aktualizację dla systemu Windows.

Jeśli dostępna jest aktualizacja, pobierz i zainstaluj najnowszą aktualizację systemu Windows po usunięciu starej. Przyniesie to ze sobą wszelkie poprawki, które mogą pomóc w pozbyciu się tego komunikatu o błędzie. Może nie być żadnych dostępnych aktualizacji, jednak warto spróbować. Aby wymusić aktualizację ręczną, wybierz Ustawienia > Windows Update > Sprawdź aktualizacje.

Spróbuj ręcznie zaktualizować system Windows 11 za pomocą katalogu Microsoft Update.

Jeśli do tej pory nic nie zadziałało, możesz spróbować ręcznie zaktualizować system Windows 11. Aby to zrobić, odwiedź witrynę katalogu Microsoft Update i pobierz aktualizację, z którą masz obecnie problemy. Tylko upewnij się, że masz odpowiednią wersję KB234234 dla swojej specyfikacji systemu. Nie martw się, jeśli wybierzesz niewłaściwy, system Windows i tak nie pozwoli ci go zainstalować.