Użytkownicy Apple doskonale wiedzą, jak korzystać z FaceTime na swoich urządzeniach mobilnych, powiązując swój numer telefonu lub adres e-mail. Ta aplikacja do nawiązywania połączeń audio i wideo została opracowana przez firmę Apple, więc działa normalnie na ich telefonach. Jednak użytkownicy posiadający telefony komórkowe z systemem operacyjnym Android mogą również korzystać z tej aplikacji bez problemów z poziomu przeglądarki internetowej. W tym przewodniku pokazujemy, jak to zrobić.

Najważniejsze informacje:

  1. Ta aplikacja do rozmów wideo działa natywnie na urządzeniach iPhone lub iPad, iPod touch lub MacOs, ale może być także używana na Androidzie dzięki wykonaniu kilku prostych kroków.
  2. Użytkownicy Androida mogą dołączać do połączeń już rozpoczętych przez użytkownika iPhone'a po udostępnieniu łącza, ale nie mogą ich sami rozpoczynać.

Użytkownicy Androida przez dłuższy czas próbowali skorzystać z aplikacji o nazwie FaceTime, ale do niedawna nie było to możliwe. Teraz wszyscy, którzy korzystają z tego systemu operacyjnego, mogą mieć możliwość wykonywania połączeń z tej aplikacji. Niestety nie jest to tylko kwestia pobrania aplikacji i posiadania jej na telefonie komórkowym. Konieczne jest wykonanie kroków, które pokażemy poniżej.

Czy możesz nawiązać połączenie lub rozmowę wideo na FaceTime na Androidzie lub Windows (tylko Chrome lub Edge)?

Od 2021 roku twórcy FaceTime i Apple wprowadzili dużą aktualizację, która przyciąga użytkowników Androida. Ta nowa funkcja umożliwia użytkownikom spoza Apple dołączanie do połączeń wykonywanych za pomocą tej aplikacji. Można to zrobić nie tylko z urządzenia mobilnego z tym systemem operacyjnym, ale także z systemu Windows.

Warto jednak wiedzieć, że nie jest to tylko kwestia pobrania aplikacji, ponieważ nie jest ona nawet dostępna w Sklepie Play. Jednym z głównych wymogów jest posiadanie Google Chrome lub Microsoft Edge, ponieważ są to jedyne przeglądarki, które mogą korzystać z tego narzędzia. Konieczne jest spełnienie tych kryteriów kompatybilności, aby użytkownik mógł dołączyć do połączenia bez żadnych problemów.

Proces, który pokażemy w dalszej części tego przewodnika, można zainicjować tylko z urządzenia Apple. Nie jest możliwe utworzenie połączenia z urządzenia z systemem Android. Użytkownik urządzenia Apple musi utworzyć połączenie, a następnie ci, którzy mają inny system operacyjny niż Apple, będą mogli dołączyć do połączenia. Skoro wszystko jest już jasne, pora przejść do odpowiedniego procesu, aby uzyskać dostęp do połączeń wideo FaceTime z systemu Android lub Windows.

Jak korzystać z FaceTime z telefonu lub komputera (dołączanie do rozmowy za pomocą łącza Facetime z dowolnego urządzenia z Androidem lub Windowsem)

Czas dowiedzieć się, jak dołączyć do rozmowy FaceTime za pośrednictwem urządzeń z systemem Android lub komputera z systemem Windows. Dla przypomnienia ważne jest, aby spełnić pewne kryteria poniżej.

Jeśli jesteś użytkownikiem Androida lub korzystasz z komputera z systemem Windows, możesz używać tylko Google Chrome lub Microsoft Edge, ponieważ są to jedyne obsługiwane przeglądarki. Aplikacja FaceTime w systemie Android nie jest dostępna w Google Play ani w Sklepie Play. Użytkownicy Apple będą musieli mieć urządzenie z systemem iOS 15 lub późniejszą aktualizacją tego systemu operacyjnego (w przypadku Maca jest to Macos Monterey). Oto jak utworzyć łącze do rozmowy FaceTime i udostępnić je użytkownikom telefonów z systemem Android:

  1. Użytkownik iPhone'a, iPada lub innego urządzenia Apple musi otworzyć aplikację FaceTime, aby ją uruchomić.
  2. Znajdź opcję „Utwórz łącze” i stuknij ją.
  3. Gdy już masz łącze, możesz je udostępniać, kopiując link lub za pośrednictwem innej aplikacji. W tym samym przypadku, jeśli korzystasz z komputera Mac, możesz go udostępnić, kopiując łącze lub za pomocą platformy do przesyłania wiadomości.

4. Łącze FaceTime na iPhonie zostanie odebrane przez użytkowników Androida za pośrednictwem narzędzia, z którego zostało wysłane.
5. Użytkownik systemu Android lub Windows musi kliknąć ten link, aby otworzyć go w przeglądarce Microsoft Edge lub Google Chrome.
6. Wprowadź swoje imię i nazwisko, aby zidentyfikować się w rozmowie, a następnie kliknij „Kontynuuj”.
7. Kliknij opcję „Dołącz” i poczekaj, aż użytkownik Apple, który rozpoczął połączenie, naciśnie przycisk „Zatwierdź”, aby dołączyć do rozmowy z innymi uczestnikami.

Po zalogowaniu możesz prowadzić rozmowę FaceTime z telefonu z systemem Android lub komputera z systemem Windows. Jest to prosty proces, o ile jest inicjowany przez osobę, która ma tę aplikację na swoim urządzeniu z systemem iOS. Po dołączeniu do rozmowy dostępne będą takie opcje, jak: wyjście, pełny ekran, włączenie lub wyłączenie mikrofonu, włączenie lub wyłączenie kamery, zmiana kamery i kilka dodatkowych opcji.

Osobiste wnioski - Jak dołączyć do rozmowy FaceTime na urządzeniach z systemem Android i Windows?

Bez wątpienia użytkownicy Androida i Windowsa mogą teraz bezproblemowo korzystać z połączeń FaceTime lub wideorozmów. Aktualizacja ta pozwala na korzystanie z aplikacji przez użytkowników z różnymi systemami operacyjnymi. W ten sposób rozmowy służbowe, rodzinne lub z przyjaciółmi będą mniej dyskryminujące pod tym względem, umożliwiając korzystanie z niej większej liczbie użytkowników.