Jesteś wielkim fanem Cyberpunka 2077 i śledziłeś mod The Elder Scrolls V: Skyrim ChatGPT Integration? W tym artykule zapoznasz się z CyberAI, zupełnie nowym modem, który wprowadza ChatGPT do Cyberpunka 2077. Chociaż mod jest wciąż bardzo nowy, to już jest obiecujący, a prawdopodobnie będzie jeszcze lepszy dzięki aktualizacjom.

Prawdziwie wciągający i interaktywny NPC w grach wideo od dawna jest czymś, o czym marzyli gracze. Możliwość bezpośredniego komunikowania się z postaciami i uzyskiwania unikalnych i niepowtarzalnych punktów konwersacji jest przełomowa. A dzięki modelowi OpenAI ChatGPT Language może to być coś, co zaczynamy obserwować w grach rozwijających się.

Chociaż to dopiero początek, społeczność od modów już bardzo ciężko pracuje, aby stało się to rzeczywistością, a Skyrim otrzymuje pierwszą działającą wersję NPC napędzaną przez sztuczną inteligencję. Teraz jednak pojawia się w Cyberpunk 2077 i okazuje się, że jest już bardzo popularna. Jest wiele rzeczy, które wciąż wymagają dopracowania, jednak możesz ją pobrać już teraz i zacząć z niej korzystać.

Co to jest CyberAI? Jak to działa w Cyberpunku 2077?

CyberAI to dosłownie zmieniająca zasady gry wtyczka opracowana dla Cyberpunka 2077, działająca jako pomost między Cyberpunkiem a potężnym API ChatGPT OpenAI. Korzystając z tego połączenia CyberAI pozwala graczom tworzyć dynamiczną zawartość, która wykracza poza oskryptowane interakcje tradycyjnych gier RPG.

Jak dodać ChatGPT do Cyberpunka 2077 za pomocą modu CyberAI.

  1. Pobierz zip z najnowszej wersji lub użyj Vortex.
  2. Przenieś CyberAI.dll i Settings.json do red4ext\plugins\CyberAI
  3. Otwórz plik Settings.json i wklej swój klucz OpenAI API oraz identyfikator organizacji
  4. Jeśli chcesz uzyskać dostęp do funkcji wtyczki z konsoli CET, musisz przenieść CyberAI.reds do r6\scripts\CyberAI

Pamiętaj, że istnieje duża szansa, że ​​aktualizacje gry spowodują uszkodzenie moda, więc bądź na to przygotowany. Jeśli masz problemy z modami, możesz zapoznać się z naszymi pozostałymi przewodnikami.

Interakcja z ChatGPT w grze Cyberpunk 2077.

Po pomyślnym zintegrowaniu CyberAI z Cyberpunk 2077 możliwości są nieograniczone. Chociaż należy pamiętać, że w tej chwili nie jest to bardzo przyjazny dla użytkownika mod. Aby zainicjować dialog z ChatGPT, wywołaj funkcje takie jak:

>ScheduleChatCompletionRequest("your_custom_id", {{"User", "My name is V"}, {"User", "How are you and what's my name?"}});

>LogChannel("DEBUG", GetAnswer("your_custom_id"));

Hello V! I'm an AI and I don't possess personal information about individuals unless you provide it to me. Hence, I don't know your name unless you tell me. How can I assist you today?

>LogChannel("DEBUG", GetHistoryAsString("your_custom_id"));

User: My name is V

User: How are you and what's my name?

Assistant: Hello V! I'm an AI and I don't possess personal information about individuals unless you provide it to me. Hence, I don't know your name unless you tell me. How can I assist you today?

ChatGPT odpowie na podstawie dostarczonych danych wejściowych, tworząc dynamiczną i wciągającą interakcję.

Rozszerzanie wrażeń z gry.

Prawdziwy potencjał CyberAI leży w jego zdolności do ulepszania różnych aspektów rozgrywki w Cyberpunk 2077. Pamiętaj, że niektóre z tych funkcji to plany na przyszłość.

Dialog AI-NPC: Pożegnaj się z powtarzającymi się interakcjami z NPC. Dzięki ChatGPT gracze mogą generować unikalne dialogi dla postaci niezależnych, wzbogacając narrację gry i sprawiając, że każde spotkanie wydaje się niepowtarzalne.

Dynamiczne generowanie fabuły: Przenieś opowiadanie historii na wyższy poziom, wykorzystując OpenAI do tworzenia unikalnych historii lub zadań pobocznych w oparciu o wydarzenia w grze i działania graczy. Świat gry będzie ewoluował dynamicznie, gwarantując, że żadne dwie rozgrywki nie będą takie same.

Proceduralne planowanie misji: Generuj misje w oparciu o kontekst, dane NPC i preferencje gracza za pomocą ChatGPT. Ta funkcja dodaje złożoności i nieprzewidywalności do rozgrywki, rzucając graczom wyzwanie z ciągle zmieniającymi się celami.

Interaktywne środowisko: Zanurz się głębiej do świata Night City dzięki dynamicznemu środowisku generowanemu przez sztuczną inteligencję. ChatGPT może zapewnić dynamiczne reakcje na Twoją eksplorację, dzięki czemu Twoje interakcje z mieszkańcami miasta będą bardziej realistyczne.

Inteligentna taktyka wroga: przygotuj się na intensywne i nieprzewidywalne scenariusze walki, ponieważ sztuczna inteligencja kontroluje taktykę wroga w oparciu o twoje strategie i działania. Twoi przeciwnicy będą dostosowywać się do twoich ruchów i kontrować, czyniąc bitwy bardziej wymagającymi i satysfakcjonującymi.

Plany rozwoju CyberAI na przyszłość.

Twórcy mają też ambitne plany dalszego rozszerzania możliwości moda. Integracja z Eleven Labs zapewni funkcję zamiany tekstu na mowę, umożliwiając sztucznej inteligencji generowanie odpowiedzi dźwiękowych, zanurzając graczy w zupełnie nowym wymiarze gier.

Ponadto trwają badania nad integracją CyberAI z InWorld AI, potężnym silnikiem do tworzenia postaci. Ta integracja może doprowadzić do jeszcze bardziej dynamicznych i responsywnych postaci AI, zacierając granice między światem wirtualnym a rzeczywistym.

To wszystko brzmi niesamowicie imponująco, prawda? To całkiem spora misja, ale przy obecnym rozwoju sztucznej inteligencji nic tak naprawdę nie stoi na przeszkodzie. Jedyny problem, jaki prawdopodobnie pojawi się w najbliższym czasie - twórcy będą chcieli podnieść ceny za wszystkie dodatkowe funkcje…