W tym zestawieniu prezentujemy Ci najlepsze audiobooki stworzone na podstawie kultowych cykli powieści z gatunku fantasy, które zapewnią Ci kilkadziesiąt godzin wyśmienitej rozrywki na najwyższym poziomie. Gwarantujemy, że od tych audiobooków nie będziesz mógł się oderwać!

1. Saga “Wiedźmin” Andrzej Sapkowski

Audiobook fantasy “Wiedźmin” to mistrzowsko zrealizowane słuchowisko, w które zostało zaangażowanych ponad 70 profesjonalnych aktorów takich, jak m.in. Krzysztof Banaszyk, Anna Dereszowska, Marian Opania, czy Wiktor Zborowski. Głosu narratorowi użyczył znakomity Krzysztof Gosztyła wprowadzający słuchacza w magiczny świat stworzony przez Andrzeja Sapkowskiego. Za wspaniałą oprawę muzyczną, która doskonale oddaje klimat uniwersum “Wiedźmina” odpowiada Adam Skorupa. Słuchowisko prowadzone jest w sposób dynamiczny, porywający i efektowny, a interpretacja aktorska spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem słuchaczy i recenzentów. Jeśli poszukujesz perfekcyjnie zrealizowanego audiobooka fantasy, to “Wiedźmin” z pewnością jest dla Ciebie.

2. “Władca Pierścieni” J.R.R. Tolkien

Czytałeś trylogię i oglądałeś wszystkie części “Władcy Pierścieni” na wielkim ekranie? Uważasz, że historia ta nie ma już przed Tobą żadnych tajemnic i nie jest w stanie ponownie Cię zaskoczyć? Nic bardziej mylnego! “Władca Pierścieni” w wersji audiobooków oferuje prawie 60 godzin zupełnie nowych doznań i ekscytujących emocji, które pobudzą Twoją wyobraźnię i sprawią, że zyskasz zupełnie nowe, świeże spojrzenie na historię Tolkiena. “Władcę Pierścieni” czytanego przez Mariana Czarkowskiego słucha się z niezwykłą przyjemnością. Jeśli więc jesteś fanem serii, to nie możesz pominąć tej pozycji w swojej audiotece!

3. “Pieśń Lodu i Ognia” George R.R. Martin

Bezbłędnie zrealizowane słuchowisko i ponad setka zaangażowanych aktorów niewątpliwie wyróżniają audiobook na podstawie powieści George’a R.R. Martina spośród innych produkcji. Na uwagę zasługuje tu nie tylko z rozmachem odegrana historia, ale także genialna muzyka i znakomite efekty dźwiękowe. W obsadzie tego wzorowego dzieła znajdziemy wielu uznanych aktorów takich, jak mi.in Roberta Więckiewicza, Agatę Kuleszę, Jarosława Boberka, Annę Dereszowską, czy Roberta Gonerę. Ten audiobook możemy polecić nie tylko jako jeden z najlepszych w swoim gatunku. “Pieśń Lodu i ognia” w wersji audio to po prostu majstersztyk pod każdym względem!

4. “Opowieści z Narnii” C.S. Lewis

Opowieści z Narnii” to porywająca historia o dzieciach, które przez starą szafę trafiają do baśniowego świat, gdzie zwierzęta mówią ludzkim głosem, a używanie magii jest na porządku dziennym. Narnia poruszyła sercem i wyobraźnią nie tylko najmłodszych, ale także młodzieży i dorosłych. Jeżeli więc jesteś fanem książek Lewisa, to gorąco polecamy Ci również sięgnąć po audiobooki, których słucha się z wypiekami na twarzy. Genialni Jerzy Zelnik i Agnieszka Greinert użyczyli głosu bohaterom serii we wszystkich siedmiu częściach audiobooka zabierając nas w intrygującą podróż po baśniowej i tajemniczej krainie Narnii.