AKTUALIZACJA: Wygląda na to, że wiadomość, która obiegła portale na całym świecie okazała się przedwczesna. Adobe sprostowało sprawę i na oficjalnym forum pojawiła się informacja, że Adobe NIE ROZDAJE darmowych wersji pakietu CS2. Nieporozumienie powstało na skutek udostępnienia pakietu CS2 wraz z numerami seryjnymi, które pozwalają na instalacje pełnych wersji oprogramowania, gdyż Adobe zrezygnowało z procesu aktywacji starszych programów. Są jednak one przeznaczone tylko dla tych osób, które już wcześniej zakupiły legalną wersję pakietu.

Jeżeli w wyniku zaistniałego zamieszania nastąpią jakieś zmiany ze strony Adobe, to z pewnością o nich poinformujemy.


Adobe zrobiło piękny prezent użytkownikom z całego świata. Od dziś Adobe Photoshop CS2 oraz reszta pakietu Creative Suite 2 są dostępne za darmo. Można je w pełni legalnie pobrać z oficjalnej strony producenta.

Pomimo, że rozdawana za darmo wersja Photoshopa ma już swoje lata, bowiem premiera pakietu CS2 nastąpiła w 2005 roku, to i tak jest to niesamowita okazja nabycia w pełni legalnego oprogramowania za darmo. Niech data wydania tej wersji was nie odstraszy – Photoshop CS2 wraz z resztą pakietu da Wam więcej możliwości niż jakikolwiek inny program graficzny.

Do tej pory jedyną darmową alternatywą drogiego pakietu od Adobe był program GIMP. I pomimo, że znaleźć można wielu użytkowników, którzy twierdzą, że jest on nawet lepszy niż jego płatny odpowiednik, to fakt pozostaje taki, że produkty Adobe cieszą się niesamowicie przyjaznym interfejsem, łatwą obsługą i niezliczoną ilością funkcji.

Aby dostać za darmo Adobe Photoshop CS2 wraz z pakietem Creative Suite 2, należy zarejestrować się na oficjalnej stronie producenta, lub - jeżeli już takowe konto posiadamy - zalogować się i ściągnąć całość pod tym adresem.

Pakiet CS2 jest dostępny za równo w wersji na systemy Windows jak i na komputery Mac.