Na taką wiadomość czeka wiele osób. Office dostępny jest dzisiaj dla systemów Windows oraz OS X. Linuksa firma z Redmond niespecjalnie lubi. Jeśli wierzyć najświeższym informacjom, sporo może się w tej kwestii zmienić. Już niedługo.

Wiadomość o przeniesieniu pakietu biurowego Office na Linuksa podał najpierw Michael Larabel na Twitterze. Została ona też potwierdzona przez niego w serwisie Phoronix. Źródło przecieku pochodzi zaś z brukselskiej konferencji Free Open-Source Developers' European Meeting (FOSDEM). Microsoft miałby przygotowywać się do wprowadzenia Office na Linuksa za rok – w związku z rosnącą popularnością alternatywnych systemów.

Najpierw był Steam, którego wersję na Linuksa opracowała firma Valve. Kiedy pojawiły się pierwsze przecieki na ten temat też mało kto chciał uwierzyć w taką informację. Jednak Microsoft przygotowuje już port Office na Androida (a także iOS)... dlaczego by więc nie miał pójść za ciosem?

Office na Linuksa?

Poza tym istotnym wydaje się fakt, że kolejne instytucje i organizacje rezygnują z systemu Windows (a co za tym idzie pakietu Office) na rzecz Linuksa i darmowych rozwiązań takich jak OpenOffice czy LibreOffice. Być może więc Microsoft chce przekonać użytkowników Linuksa, że warto pozostać przy jego pakiecie biurowym.