Najnowsza wersja systemu iOS 6.1 została złamana – jailbreak jest już dostępny do pobrania, a instalacja zajmuje tylko kilka chwil. Jailbreak współpracuje ze wszystkimi urządzeniami, na których zainstalowano ostatnie wydanie systemu iOS 6.1 i wspiera iPhone 5.

Źródło: Ipadizate.es

Pomimo, że Apple z każdą wersją systemu iOS stara się zwiększyć zabezpieczenia i uniemożliwić przełamanie blokad, które firma z jabłkiem nakłada na swoje systemy, to wydaje się, że takie działanie to walka z wiatrakami i złamanie ograniczeń jest tylko kwestią czasu.

Dziś miała miejsce premiera narzędzia, którym dokonamy jailbreaka urządzeń pracujących na iOS 6.1 (w tym iPhone 5). Co prawda już wcześniej pojawiło się odpowiednie narzędzie, które umożliwia wykonanie tego na najnowszym systemie iOS, jednak do tej pory żadne z proponowanych rozwiązań nie działało po ponownym uruchomieniu urządzenia. Wydane dzisiaj przez grupę evasi0n narzędzie pozwala na wykonanie trwałego jailbreaka, który będzie działać również po zrestartowaniu smartfonu.

Podobnie jak w poprzednich wersjach, po zainstalowaniu użytkownik będzie miał możliwość instalowania aplikacji niepochodzących bezpośrednio z oficjalnego AppStore za pomocą narzędzi typu Cydia. Dodatkową zmianą jest również umożliwienie dokonywania większych zmian w systemie, które normalnie nie mogłyby zostać wykonane ze względu na ograniczenia, jakie nałożone są na użytkownika.

Proces dokonywania jailbreaka jest bardzo prosty i zajmuje nie więcej niż 5 minut czasu. Operację można wykonać na wszystkich głównych platformach systemowych – Mac, Windows, Linux. Wystarczy podpiąć iPhone’a, iPada lub iPoda do komputera za pomocą kabla USB .

Zainteresowani jailbreakiem mogą skorzystać z oficjalnej strony grupy evasi0n, gdzie znaleźć można więcej informacji oraz, co najważniejsze, link do ściągnięcia.