Długi myślnik jest jednym ze znaków interpunkcyjnych i w ostatnim czasie stał się całkiem popularny. Jest on dobrym zamiennikiem przecinków, dwukropków, a nawet w niektórych przypadkach nawiasów. Jednak znalezienie ich na klawiaturze Windows lub Mac może być trudne, jeśli nie są odpowiednio oznaczone.

Najważniejsze informacje:

  1. Długi myślnik lub pauza jest używany w gramatyce, aby nadać bardziej elegancki charakter tworzonemu pismu.
  2. Symbol ten może być trudny do zidentyfikowania na klawiaturze komputera z systemem Windows lub Mac OS.

Istnieją różne metody znalezienia tego znaku interpunkcyjnego na klawiaturze, nawet jeśli nie jest on zaznaczony. Dzięki każdej z nich będziesz w stanie wpisać go bez problemu w dokumencie, który piszesz lub na platformie, której potrzebujesz. Ponadto pokażemy ci, jak to zrobić w różnych systemach operacyjnych, niezależnie od tego, czy twój komputer posiada system Windows, czy Macos.

Jak zrobić długi myślnik na komputerze z systemem Windows lub Mac OS? Informacje ze skrótami klawiaturowymi. Użyj klawiatury numerycznej

Istnieją różne sposoby na uzyskanie długiego myślnika albo pauzy, niezależnie od systemu operacyjnego Windows lub Macos na komputerze. Jednym z najczęstszych sposobów jest użycie skrótów klawiszowych, gdzie w kilku prostych krokach można go uzyskać. Jeśli nie wiesz, jaką kombinację nacisnąć na klawiaturze, to nie martw się, tutaj pokażemy Ci następujące kroki:

  1. Na klawiaturze naciśnij klawisz Num Lock w górnym rzędzie numerycznym klawiatury.
  2. Po aktywowaniu tej opcji nadejdzie czas na naciśnięcie klawisza Alt i wpisanie sekwencji 0151 na klawiaturze numerycznej.
  3. Zwolnij klawisz Alt, a myślnik pojawi się automatycznie.

Jest to prosty proces dla tych użytkowników, którzy mają klawiaturę, która nie ma zaznaczonego myślnika lub długiego myślnika. W przypadku laptopów bez klawiatury numerycznej zwykle mają one cyfry na klawiszach, U, I, O, J, K, L i M. Kombinację można wykonać za pomocą tych klawiszy, ponieważ użycie klawiszy na górnym panelu nie zadziała.

Dodaj znak interpunkcyjny krótki lub długi myślnik (pauza), aby poprawić pisownię w programie Microsoft Word.

Microsoft Word na Windows lub Mac pozwala użytkownikom łatwo dodać długi myślnik. Jeśli nie wiesz, jak to zrobić za pomocą klawiatury, możesz skorzystać z symboli znajdujących się w górnym menu. Daje to również kombinację klawiszy, którą należy wykonać, aby uzyskać długi myślnik za pomocą klawiatury. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

1. Otwórz program Word, aby wpisać dowolny tekst i zlokalizuj kartę „Wstawianie” w górnym menu.

2. Znajdź przycisk „Symbol” i kliknij go.

3. Kliknij opcję „Więcej symboli”.

4. Wybierz zakładkę „Znaki specjalne”.

5. Poszukaj znaku długiego myślnika i zobacz kombinację klawiszy, której możesz użyć.

Jest to sposób na ręczne dodanie długiego lub krótkiego myślnika lub uzyskanie kombinacji klawiszy, aby to zrobić. Prosty proces, który edytor tekstu Microsoft Word ma dla wszystkich użytkowników, którzy chcą poprawić swoje pisanie. Dokumenty te oferują dużą liczbę narzędzi, w tym możliwość wstawiania odpowiednich znaków interpunkcyjnych.

Jak zrobić długi myślnik na klawiaturze na pasku zadań Windows?

Jeśli chcesz napisać długi myślnik na pasku zadań, możesz to zrobić w kilku prostych krokach, które pokażemy ci poniżej. W systemie Windows istnieje sztuczka, która pozwala znaleźć niektóre znaki specjalne, emotikony, a także długi myślnik. Aby to zrobić, musisz wykonać następujące polecenie.

1. Kliknij przycisk Start na pasku zadań komputera w systemie Windows 10 lub Windows 11.

2. Na klawiaturze naciśnij jednocześnie klawisz Windows i klawisz kropki (.), aby otworzyć specjalny panel.

3. Kliknij ostatnią kartę, która przeniesie Cię do znaków interpunkcyjnych. Znajdź długi myślnik wśród różnych opcji.

Jest to prosta opcja, której można używać z pulpitu bez żadnych problemów na komputerze z systemem Windows. Jest to jeden ze skrótów, które można znaleźć na komputerze, aby użyć długiego myślnika, gdy tylko potrzebujesz go na pulpicie. Prosta metoda, którą można wykonać, wykonując podane przez nas kroki.

Osobiste wnioski

Oczywiste jest, że korzystanie z długiego myślnika na komputerze jest koniecznością, aby przenieść swoje pisanie na wyższy poziom. Ponadto, jeśli jesteś osobą, która często pisze lub potrzebuje tego znaku interpunkcyjnego, konieczne jest, aby mieć go na wyciągnięcie ręki. Każdy ze skrótów klawiaturowych, które pokazaliśmy, jest skuteczny na różnych typach komputerów.

Jeśli nie posiadasz klawiatury, na której łatwo zaznaczyć ten długi myślnik, możesz skorzystać z poniższych skrótów. Pamiętaj, że zarówno Windows, jak i Mac oferują tego typu opcje, które możesz wykonać, nie będąc ekspertem komputerowym.