Chcesz wyłączyć automatyczną blokadę ekranu w iPhone? A może chcesz zmienić czas, po którym dochodzi do wyłączenia ekranu i zablokowania urządzenia? Możesz to łatwo zmienić w ustawieniach iPhone’a lub iPada.

Zmiana ustawień automatycznej blokady ekranu

Twój iPhone lub iPad automatycznie wygasza ekran i przechodzi w stan blokady, gdy nie używasz go przez określoną ilość czasu (kilkadziesiąt sekund lub parę minut). Warto wiedzieć, że masz pełną kontrolę nad tym, po jakim czasie urządzenie z iOS się blokuje. Możesz całkowicie wyłączyć automatyczną blokadę urządzenia lub zmienić czas, po jakim iPhone lub iPad przejdzie w tryb uśpienia.

Domyślne ustawienia sprawiają, że iPhone czy iPad po pozostawieniu go samemu sobie przechodzi w tryb uśpienia i blokady po jednej minucie. Dla niektórych osób może być to za długo lub za krótko, w zależności od sposobu użycia telefonu. Bywa to irytujące, gdy np. używamy aplikacji pokazującej przepisy kulinarne, próbujemy podążać za instrukcjami, a ekran ciągle nam gaśnie. W takiej sytuacji można wyłączyć automatyczną blokadę lub wydłużyć czas, po którym urządzenie się wyłącza.

Zmiana ustawień automatycznej blokady w iPhone / iPad

Wszystko dostosować można z poziomu ustawień urządzenia z iOS. W swoim iPhone lub iPad przejdź do aplikacji „Ustawienia”, a następnie z listy dostępnych opcji wybierz zakładkę „Ekran i jasność”.

W tym miejscu znajdziesz wszystkie opcje związane z podświetleniem ekranu i wyświetlacza. Na liście znajdź pozycję o nazwie „Autoblokada”. Ta opcja odpowiada za automatyczne wyłączanie ekranu i blokowanie urządzenia. Domyślnie ustawiony jest na 1 minutę.

Dostosowywanie autoblokady ekranu w iOS

Po wejściu do opcji autoblokady pojawią się dostępne wartości. Jeżeli chcesz całkowicie wyłączyć automatyczne wygaszanie ekranu, to ustaw tu opcję „Nigdy”. Wtedy iPhone lub iPad będzie podświetlał ekran cały czas, aż do momentu, gdy samemu go zablokujesz przyciskiem zasilania.

Alternatywnie, jeśli chcesz tylko skrócić lub wydłużyć czas do automatycznej blokady, wybierz jedną z pozostałych opcji. W iPhone można ustawić automatyczne blokowania po 30 sekundach, po 1 minucie, po 2 minutach, po 3 minutach, po 4 minutach lub po 5 minutach.

W iPadzie dostępne są inne wartości – można ustawić blokowanie urządzenia nawet po 10 lub 15 minutach. Wybierz taką wartość, która Ci odpowiada. Jeżeli chcesz zmienić ustawienia automatycznej blokady, aby oszczędzać baterię, to ustaw jak najmniejszą wartość. Wtedy urządzenie bardzo szybko się zablokuje po tym, jak przestaniesz z niego korzystać.