Wiele gier mobilnych ma wsparcia dla kontrolera, a najprościej wykorzystać ten, który już mamy. Zobacz, jak podłączyć pada Xbox One do telefonu - zarówno do smartfona działającego na Androidzie, jak i na iOS (iPhone).

Jak podłączyć pada od Xbox One do telefonu

Gry mobilne rozwijają się coraz bardziej i w Sklepie Play czy App Store znajdziemy nie tylko proste gierki na zabicie czasu, ale również bardziej rozbudowane tytuły na dziesiątki lub nawet setki godzin. Na urządzenia mobilne trafiają także konwersje popularnych gier, znanych z PC czy konsol PS4 lub Xbox One, np. Stardew Valley. Jednak granie na ekranie dotykowym nie należy do najwygodniejszych i najprzyjemniejszych. Dlatego warto podłączyć pada.

Pokazywaliśmy już kiedyś, jak podłączyć rozmaite kontrolery do Androida. Tym razem zajmiemy się kontrolerem od Xbox One, a konkretnie tym modelem, który wyposażony jest w Bluetooth (pierwsze modele nie posiadały takiej opcji). Zatem, do podłączenia przez Bluetooth kontrolera od Xbox One musisz upewnić się, że masz model kontrolera wyposażony w łączność Bluetooth.

Podłączanie pada od Xbox One do Androida lub iOS

W swoim urządzeniu z Androidem lub iOS przejdź do aplikacji "Ustawienia", a następnie udaj się do zakładki odpowiedzialnej za połączenia Bluetooth.

Android: Ustawienia > Połączenia > Bluetooth

iPhone: Ustawienia > Bluetooth

W ustawieniach Bluetooth przesuń suwak do pozycji włączonej, aby aktywować Bluetooth. Jest to konieczne, gdyż pad łączy się przez Bluetooth.

Włącz Bluetooth w telefonie

Twój telefon rozpocznie teraz wyszukiwanie urządzeń możliwych do podłączenia. Aby sparować kontroler, wykonaj najpierw poniższe kroki:

  1. Włącz pada, wciskając przycisk z logiem Xbox.
  2. Na górnej części obudowy znajdziesz przycisk parowania. Przytrzymaj go przez ok. 3 sekundy, aby wejść w tryb parowania urządzenia.
  3. Pad w trybie parowania będzie widoczny dla pobliskich urządzeń.

Włącz tryb parowania

Na liście wyszukiwanych urządzeń w okolicy znajdź "Xbox Wireless Controller" lub "Kontroler bezprzewodowy Xbox One". Jeśli go tam nie ma, to upewnij się, że Bluetooth jest włączony, a kontroler znajduje się w trybie parowania. Tryb parowania poznasz po tym, że logo Xbox na padzie nie jest równomiernie podświetlone tylko błyska w szybkim tempie.

Wybierz pada od Xbox One na liście urządzeń

Jeśli urządzenia Bluetooth wyświetlają się pod nic nie znaczącymi identyfikatorami i nie pojawiają się ich nazwy, to poszukaj urządzenia z ikoną pada.

Wybierz swojego pada na liście. Do parowania nie trzeba podawać żadnego kodu - wszystko odbędzie się automatycznie. Po ukończeniu parowania można uruchomić dowolną grę i cieszyć się grą na padzie. Pamiętaj jednak, że nie wszystkie gry obsługują kontrolery.