Serwis MEGA nakłada dzienny limit pobierania w postaci 5GB. Da się jednak pobierać pliki z MEGA bez limitu o dowolnej wielkości. Zobacz, jak to zrobić za darmo.

MEGA.co.nz bez limitu - jak pobierać pliki?

Serwis MEGA.co.nz oferuje bardzo szybkie transfery, jednak od pewnego czasu został wprowadzony dzienny limit pobierania. Użytkownik korzystający z darmowego konta może pobrać jedynie 5GB dziennie. Po osiągnięciu limitu wyświetla się komunikat „Bandwidth quota exceeded”, który oznacza, że przekroczyliśmy dzienny limit pobierania.

Rozwiązaniem jest albo poczekanie na odświeżenie limitu, albo… ominięcie go. Istnieje sposób na to, aby pobierać pliki z MEGA bez limitu. Wystarczy w tym celu użyć programu MEGA Downloader, który jest swego rodzaju menedżerem pobierania, przeznaczonym do serwisu MEGA. Zobacz, jak to zrobić.

Pobieranie z MEGA bez limitu przez MEGA Downloader

Pierwszym krokiem jest oczywiście pobranie programu MEGA Downloader. Można go pobrać w wersji portable (niewymagającej instalacji) z poniższego linku:

Pobierz MEGA Downloader Portable

Po pobraniu archiwum rozpakuj je w dowolne miejsce i uruchom program MEGA Downloader. Po uruchomieniu musisz zaakceptować regulamin serwisu MEGA przyciskiem „Yes”. Następnie pojawi się okno konfiguracji programu, w którym możesz np. skonfigurować dane do swojego konta MEGA, aby szybciej pobierać swoje własne pliki umieszczone w chmurze.

MEGA Downloader - konfiguracja

Masz też możliwość wybrania folderu, do którego pliki mają być zapisywane (pole „Download Path”). Domyślnie program pobiera pliki na Pulpit. Po dostosowaniu ustawień możesz zamknąć okno przyciskiem „Save”.

Aby pobrać plik z MEGA bez limitu, należy najpierw skopiować link (adres) do schowka. Gdy to zrobisz, włącz MEGA Downloader i kliknij w przycisk z ikoną plusa. Pojawi się nowe okno dodawania linków.

MEGA Downloader - główne okno

 

W polu tekstowym na górze wklej linki do plików umieszczonych na MEGA. Możesz umieścić kilka lub kilkanaście plików, pamiętaj tylko o tym, aby każdy link był umieszczony w osobnej linii. Gdy to zrobisz, to możesz jeszcze wybrać, gdzie pliki mają być pobierane. Kliknij „Add links”, aby potwierdzić dodanie plików do kolejki.

MEGA Downloader - dodawanie linków

Linki teraz wyświetlają się na liście pobierania i rozpocznie się automatyczne ściąganie plików. W każdej chwili możesz je zatrzymać lub ponownie włączyć za pomocą ikon Stop i Start.