Jeśli niedawno zainstalowałeś RGBFusion na komputerze z systemem Windows, ale teraz komputer ciągle się zawiesza i pojawia się błąd niebieskiego ekranu? W tym artykule dowiesz się, jak rozwiązać problem i zapobiec wystąpieniu błędu BSOD na komputerze z powodu RGBFusion.

Większość ludzi, którzy budują obecnie własne komputery stacjonarne, wyposaża je w szereg różnych komponentów RGB i oświetlenie otoczenia. Co wygląda świetnie, ale komplikuje działanie oprogramowania. Niezależnie od marki sprzętu, którego używasz, będziesz zmuszony do korzystania z kiepskiego oprogramowania. Każda marka ma własną wersję oprogramowania RGB i wszystkie są okropne.

  • Mystic Light Sync
  • ASRock PolyChrome RGB
  • Razer Chroma RGB
  • RGB Fusion
  • Asus Aura Sync
  • Armoury Crate
  • iCUE
  • NZXT CAM

Chociaż niektóre są oczywiście gorsze od innych, wszystkie mają te same wady, przede wszystkim niemożność dokładnego zorganizowania opcji kolorów RGB i niemożność pracy bez awarii. Przede wszystkim awaria z błędem BSOD. RGBFusion jest jednym z najbardziej problematycznych z tej grupy z szeregiem problemów, które mogą spowodować awarię. Albo podczas uruchamiania systemu, albo krótko po zmianie koloru i zastosowaniu jej. Więc co możesz z tym zrobić? Jest kilka rzeczy, których możesz spróbować.

Jak naprawić awarię RGBFusion prowadzącą do niebieskiego ekranu w systemie Windows 10 i 11?

Aby rozwiązać ten problem, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to upewnić się, że używasz najnowszej wersji systemu BIOS dla swojej płyty głównej. Po zaktualizowaniu i zainstalowaniu najnowszej wersji systemu BIOS należy wykonać następujące czynności.

  • Pierwszą rzeczą, którą musisz sprawdzić na swoim komputerze, jest to, czy masz zainstalowany program o nazwie Patriot Viper M2 SSD RGB. Jest to główny winowajca awarii systemu i problemów z BSOD. Należy jednak usunąć wszelkie znalezione oprogramowanie Patriot. Wszystko to może i będzie powodować problemy z urządzeniem.

Po odinstalowaniu oprogramowania Patriot następnym krokiem jest zmniejszenie ilości oprogramowania RGB uruchomionego w systemie. Ponieważ często wchodzą ze sobą w konflikt i powodują niestabilność, ponieważ próbują uzyskać dostęp do tych samych obszarów komputera i systemu BIOS w tym samym czasie.

Jeśli nadal masz problemy z awariami po wprowadzeniu tych zmian, całkowicie odinstaluj RBGFusion i albo poczekaj na wydanie nowszej wersji, albo spróbuj użyć starszej wersji. Należy również pamiętać, że inne oprogramowanie RGB prawdopodobnie ponownie zainstaluje sterowniki Patriot, więc pamiętaj, aby je sprawdzić, jeśli instalujesz jakiekolwiek inne oprogramowanie.

Zaktualizuj system Windows do najnowszej wersji.

Innym dobrym rozwiązaniem tego problemu jest aktualizacja systemu Windows do najnowszej wersji. Podczas gdy system Windows dość szybko instaluje nowe aktualizacje, możesz zmusić go do ręcznego sprawdzenia, przechodząc do Ustawienia> Windows Update> Sprawdź aktualizacje. Jeśli dostępne są aktualizacje, system Windows pobierze je i zainstaluje automatycznie.

Wciąż nic? Przełącz się na jakiś czas na inne oprogramowanie.

Jeśli po tym wszystkim nadal masz problemy, sugeruję odinstalowanie RGBFusion i przejście na inny program na jakiś czas, większość z nich ma teraz możliwość pracy z innym sprzętem. Sugeruję wypróbowanie najpierw iCUE, ponieważ wydaje się, że ma największe wsparcie dla innych urządzeń. Ale on też ma swoje problemy.