Próbujesz zainstalować nowy pakiet językowy w systemie Windows 11, ale masz problemy z blokowaniem się w połowie pobierania? W tym artykule przedstawiono kilka różnych rzeczy, które możesz zrobić, aby rozwiązać problem i uzyskać pełne i prawidłowe zainstalowanie pakietów językowych w systemie Windows 11. Jest to częsty problem, który występuje również na urządzeniach z systemem Windows 10.

Microsoft obiecał, że Windows 11 będzie pod wieloma względami znaczącym ulepszeniem systemu Windows 10. Ale zgodnie z oczekiwaniami jest to w zasadzie po prostu nowa wersja tego samego elementu z kilkoma dodatkami. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że prawie wszystkie problemy, które wpływają na system Windows 10, są również obecne w systemie Windows 11. Wszystkie niebieskie ekrany błędów śmierci, błędy sieciowe i oczywiście wszystkie przypadkowe błędy.

Jednym z najbardziej irytujących problemów, który przedostał się do systemu Windows 11, jest błąd pobierania pakietu językowego, powodujący, że pobieranie pakietów językowych (dowolnego języka) blokuje się i nigdy się nie kończy. Ten problem pojawia się i znika przez cały czas na przestrzeni różnych wersji systemu Windows, ale można go łatwo rozwiązać, gdy tylko się pojawi. W każdym razie w większości przypadków. Sprawdźmy więc, jak naprawić ten błąd.

Jak naprawić blokowanie się pobierania pakietu językowego w systemie Windows 11? Pobieranie pakietu językowego zawiesza się.

Pierwszą rzeczą, którą możesz zrobić, jest sprawdzenie dostępności aktualizacji systemu Windows. Jest to szybki proces, który czasami rozwiązuje takie irytujące problemy.

 • Wpisz „Aktualizacje w pasku wyszukiwania systemu Windows i naciśnij klawisz Enter.
 • Wybierz opcję „Sprawdź aktualizacje”.
 • Zainstaluj wszelkie dostępne opcjonalne aktualizacje.
 • Zezwól na pobranie i zainstalowanie niezbędnych plików.
 • Zrestartuj swój komputer.

Wyczyść pliki optymalizacji dostarczania, aby naprawić blokowanie pobierania pakietu językowego w systemie Windows 11.

Jeśli to nie pomogło, spróbuj wyczyścić pliki optymalizacji dostarczania.

 • Aby to zrobić, przejdź do Ustawienia > System > Pamięć > Pliki tymczasowe > Pliki optymalizacji dostarczania.
 • Upewnij się, że opcja „Pliki optymalizacji dostarczania” jest zaznaczona, a następnie kliknij „Usuń pliki”, aby usunąć wszelkie pozostałe pliki aktualizacji.

Ta poprawka może rozwiązać mnóstwo różnych problemów z aktualizacją systemu Windows 10 i 11. Zarówno dla aplikacji/gier systemu operacyjnego, jak i sklepu.

Uruchom SFC i DISM, aby naprawić blokowanie pobierania pakietu językowego w systemie Windows 11.

 • Otwórz wiersz poleceń jako administrator.
 • Wprowadź następujące polecenia, naciskając klawisz Enter po każdym:

sfc /scannow

Jeśli podczas procesu napotkasz jakiekolwiek problemy, uruchom ponownie komputer w trybie awaryjnym i spróbuj ponownie uruchomić polecenie.

DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth

DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth

DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

Po zakończeniu wszystkiego powinno być możliwe pobranie pakietów językowych bez żadnych problemów.

Odinstaluj i zainstaluj ponownie inne pakiety językowe (jeśli masz więcej niż jeden).

Jeśli masz zainstalowanych wiele języków, to możliwe, że wystąpił konflikt, więc odinstaluj wszystkie pozostałe (dodatkowe) języki, a następnie zainstaluj je ponownie. Zwykle powoduje to reset i umożliwia ponowną instalację języków bez żadnych problemów z zawieszaniem się.

 • Aby to zrobić, otwórz Ustawienia > Czas i język > Język i region.
 • Następnie przejdź do zainstalowanych języków, kliknij trzy kropki i wybierz Usuń.
 • Spowoduje to odinstalowanie języka i ponowne zainstalowanie go.

Zwykle rozwiązuje to większość problemów z instalacją pakietu językowego.