Masz laptopa lub komputer stacjonarny z zainstalowanymi komponentami AMD, procesorem AMD, procesorem graficznym AMD lub obydwoma? Ten artykuł pokaże Ci kilka różnych rzeczy, które możesz zrobić, aby rozwiązać wszelkie problemy, które mogą pojawić się z aktualizacjami oprogramowania AMD zablokowanymi podczas próby pobrania i zainstalowania.

Podobnie jak inne oprogramowanie, które są obecnie zainstalowane na komputerze, oprogramowanie zarządzające komponentami AMD od czasu do czasu musi być aktualizowane, aby zapewnić jak najbezpieczniejsze i najlepsze możliwe wrażenia. Najczęściej te aktualizacje pojawiają się wkrótce po głównych aktualizacjach systemu Windows i zwykle zawierają poprawki błędów i aktualizacje sterowników do sprzętu systemu.

Aktualizacje te są niezbędne do utrzymania komputera w doskonałym stanie roboczym przy zoptymalizowanych ustawieniach i wydajności. Niestety, nie zawsze działają tak dobrze, jak powinny, a czasami blokują się, próbując pobrać aktualizacje lub ją zainstalować. Jest to dość powszechny problem, który może powodować frustrację, ale na szczęście można go dość łatwo naprawić. Jeśli również się z nim zmagasz, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami, w których poprowadzimy Cię przez cały proces naprawy.

Jak naprawić problem blokowania się oprogramowania AMD Software꞉ Adrenalin Edition i AMD Radeon podczas pobierania aktualizacji?

Istnieje wiele różnych rozwiązań tego problemu dostępnych w Internecie. Od sprawdzania połączenia internetowego po sprawdzanie VPN itp. Jednak prawda jest taka, że żadne z nich w rzeczywistości nie działa. Jeśli masz działające połączenie internetowe, możesz zrobić tylko jedną rzecz, która rozwiąże ten problem, a jest nią odinstalowanie oprogramowania i ponowne zainstalowanie go.

  • Aby rozpocząć, musisz otworzyć Panel sterowania lub aplikację Ustawienia na swoim komputerze.

Jeśli korzystasz z Panelu sterowania, przejdź do Panelu sterowania > Wszystkie elementy Panelu sterowania > Programy i funkcje

Jeśli używasz Ustawień, przejdź do Ustawienia > Aplikacje > Zainstalowane aplikacje

Uwaga: sugeruję sprawdzenie obu, ponieważ Panel sterowania nie pokazuje wszystkiego tak, jak kiedyś.

  • Gdy znajdziesz się w wybranej lokalizacji, posortuj listę według A-Z, a następnie znajdź wszystko, co dotyczy AMD. W następnym kroku kliknij te elementy prawym przyciskiem myszy i wybierz Odinstaluj. Teraz po prostu poczekaj na zakończenie procesu dezinstalacji.

Teraz, gdy wszystko zostało odinstalowane, odwiedź stronę pomocy technicznej AMD https://www.amd.com/en/support i pobierz narzędzie do automatycznego wykrywania i postępuj zgodnie z wyświetlanymi w nim instrukcjami. To narzędzie jest najszybszym i najłatwiejszym sposobem na ponowne zainstalowanie wszystkiego. Upewnij się również, że masz zainstalowane najnowsze sterowniki w swoim systemie.

Inne problemy z oprogramowaniem AMD, które napotkasz w systemie Windows 10 i 11?

Jeśli zmagasz się z błędem opisanym w tym artykule, to najprawdopodobniej spotkasz się również z poniższym problemem. Oprogramowanie AMD było ostatnio trochę wadliwe, więc być może od czasu do czasu natkniesz się na oba przedstawione problemy. Upewnij się więc, że dodałeś te linki z naszymi poradnikami do zakładek, aby móc je ponownie odwiedzić w dowolnej chwili, gdy będzie to konieczne. Jeśli jednak masz wątpliwości, po prostu uruchom ponownie komputer, aby sprawdzić, czy problem zniknie, lub ponownie zainstaluj całe oprogramowanie AMD.

Jak naprawić AMD Software꞉ Adrenalin Edition nie otwiera się w systemie Windows 11.