Jeśli próbujesz grać w Palworld poprzez Steam lub Game Pass, ale po uruchomieniu gry ekran staje się czarny, najprawdopodobniej masz problem z grafiką. W tym przewodniku przedstawimy Ci krok po kroku kilka metod, które pozwalają rozwiązać problem czarnego ekranu w Palworld.

Najważniejsze informacje:

 1. Czarny ekran w Palworld jest zwykle wyświetlany podczas uruchamiania lub zamykania gry wideo.
 2. Możesz rozwiązać błąd czarnego ekranu w PalWorld na kilka sposobów, które prezentujemy poniżej.

Odinstalowanie sterowników graficznych z komputera za pomocą DDU może rozwiązać problemy z czarnym ekranem w Palworld

Odinstalowanie sterowników graficznych może rozwiązać problemy związane z czarnym ekranem podczas otwierania PalWorld, jednak jeśli odinstalowałeś je ręcznie, być może nie zostały one usunięte poprawnie. Dlatego zalecamy skorzystanie z programu Display Driver Uninstaller (DDU), który umożliwia całkowite odinstalowanie wszystkich sterowników graficznych na komputerze i natychmiastowe zainstalowanie prawidłowej grafiki.

Użyj DLSS, FSR lub dostosuj ustawienia grafiki.

 • Aktywuj DLSS lub FSR, a nawet generowanie klatek, jeśli Twoje urządzenie to obsługuje.
 • Uruchom Palworld z najniższymi możliwymi ustawieniami graficznymi, zachowując pożądaną rozdzielczość.
 • Stopniowo zwiększaj ustawienia grafiki przy każdym uruchomieniu gry. Gdy znajdziesz stabilny punkt, uruchom grę z tymi ustawieniami.

Wyłącz i/lub dostosuj ustawienia podkręcania

 1. Wyłącz podkręcanie procesora GPU, CPU lub pamięci RAM, które możesz mieć na swoim komputerze.
 2. Uruchom grę wideo Palworld i sprawdź, czy problem z czarnym ekranem nadal występuje.
 3. Jeśli wyłączenie podkręcania rozwiąże problem, przemyśl ponownie ustawienia podkręcania. Powinieneś zacząć od wyłączenia podkręcenia GPU, jeśli czarny ekran nie jest wyświetlany, kontynuuj aktywację CPU. Jeśli wszystko jest w porządku, uruchom podkręcanie pamięci RAM. Monitoruj stabilność i awarie na każdym etapie.

Sprawdź mody, których używasz w Palworld, aby naprawić czarny ekran

Mody pozwalają grać w gry wideo z dodaną zawartością i modyfikacjami, które zwykle znacznie poprawiają wrażenia z gry. Czasami jednak te mody mogą być źródłem problemów, takich jak czarny ekran. Ogólnie rzecz biorąc, mody zwykle powodują problemy, gdy gry wideo są często aktualizowane, ponieważ gra będzie aktualizować się szybciej niż dany mod.

 • Jeśli korzystasz z modów w PalWorld i wyświetla się czarny ekran, zalecamy jego wyłączenie. Jeśli Palworld działa poprawnie, wiesz już, że przyczyną problemu jest mod. Poczekaj, aż mod zostanie zaktualizowany, zanim użyjesz go ponownie.
 • Jeśli korzystasz z więcej niż jednego moda w Palworld, zalecamy odinstalowanie ich wszystkich i stopniowe aktywowanie ich jeden po drugim, aby wykryć mod powodujący występowanie czarnego ekranu.
 • Upewnij się, że Twoje mody są aktualne i kompatybilne z aktualną wersją gry.

Sprawdź i napraw pliki gry Palworld w Game Pass

 • Aby to zrobić, otwórz aplikację Xbox i kliknij prawym przyciskiem myszy Palworld, a następnie kliknij przycisk: Zarządzaj
 • Teraz przejdź do zakładki Pliki i kliknij: Weryfikuj i napraw.
 • Poczekaj na zakończenie procesu, a następnie sprawdź, czy problem został rozwiązany.

Sprawdź spójność plików gry Palworld na platformie Steam

 • Otwórz Steam i przejdź do zakładki: Biblioteka
 • Kliknij prawym przyciskiem myszy PalWorld i wybierz opcję: Właściwości
 • Przejdź do zakładki Zainstalowane pliki, a następnie kliknij: Sprawdź spójność plików gry.
 • Teraz wystarczy poczekać na zakończenie procesu, aby sprawdzić, czy błąd czarnego ekranu w PalWorld został rozwiązany.

Sprawdź minimalne wymagania komputera i zalecenia dotyczące prawidłowego działania PalWorld

Aby gra wideo PalWorld działała poprawnie, konieczne jest, aby Twój komputer spełniał minimalne wymagania. Błąd czarnego ekranu podczas otwierania Palworld ze Steam lub Game Pass może wynikać z tego, że Twój komputer nie spełnia minimalnych wymagań. Jeśli chcesz sprawdzić, czy Twój komputer może bez problemu otworzyć i uruchomić grę wideo, zalecamy kliknięcie dowolnego z poniższych linków:

Co powoduje błąd czarnego ekranu w PalWorld?

Problemy z czarnym ekranem w grach to jedne z najczęstszych awarii, z jakimi borykają się gracze na PC. Zwykle są one związane ze sterownikami graficznymi zainstalowanymi i używanymi na komputerze. Czarny ekran pojawia się zwykle, gdy uruchamiamy lub wyłączamy PalWorld za pośrednictwem Steam lub Game Pass.

W Downloadsource.net gorąco zalecamy sprawdzenie, czy sprzęt komputerowy spełnia minimalne wymagania, abyś mógł bez przeszkód grać w PalWorld. W większości przypadków nie ma problemów z instalacją czy aktualizacją gry wideo, ale czasami komputer po prostu nie jest w stanie poprawnie jej uruchomić.