Masz problemy z aplikacjami w systemie Windows 11, które w momencie minimalizowania zamykają się, zamiast działać w tle? Ten przewodnik pokaże Ci kilka różnych rzeczy, które możesz wykonać, aby naprawić problem z zamykaniem aplikacji po zminimalizowaniu ich w systemie Windows 11.

Minimalizowanie aplikacji, gier i programów to standardowa funkcja, którą wszyscy uważamy za oczywistą w systemach operacyjnych Windows. Posiadanie oprogramowania działającego w tle (zminimalizowanego) to jedna z największych zalet wszystkich systemów operacyjnych. Istnieją oczywiście wyjątki takie jak aplikacja YouTube, która pobiera dodatkowe opłaty za odtwarzanie w tle.

Jednak obecnie występuje problem z systemem Windows 11, który uniemożliwia niektórym aplikacjom działanie w tle lub minimalizację. Za każdym razem, gdy aplikacja ma zostać zminimalizowana w systemie Windows 11, zamiast tego zamyka się. Na szczęście jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby rozwiązać ten problem. Przeczytaj dalszą część artykułu, aby dowiedzieć się, jak naprawić problem z zamykaniem się aplikacji podczas minimalizowania ich w systemie Windows 11.

Jak naprawić błąd z zamykaniem aplikacji w momencie ich minimalizowania w systemie Windows 11? Aplikacje zamykają się, a nie minimalizują.

Jeśli masz głównie problemy z aplikacjami ze Sklepu Windows, powinieneś uruchomić narzędzie do rozwiązywania problemów z aplikacjami ze Sklepu Windows. Chociaż nie było to tak pomocne ani przydatne narzędzie w starszych wersjach systemu Windows, to w systemie Windows 11 działa naprawdę nieźle.

  • Otwórz aplikację Ustawienia, naciskając Klawisz Windows + I.
  • Następnie pozostań na karcie System i kliknij Rozwiązywanie problemów w centralnym oknie.
  • Tutaj zobaczysz długą listę opcji rozwiązywania problemów, jednak ta, której szukasz, znajduje się u góry o nazwie Aplikacje ze Sklepu Windows.
  • Po prostu kliknij Uruchom obok tej opcji i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi przez narzędzie.
  • Gdy narzędzie zakończy sprawdzanie i wprowadzanie poprawek, powinno być możliwe zaktualizowanie urządzenia.

Odinstaluj ostatnio zainstalowaną aktualizację systemu Windows 11.

Ta opcja może nie być dostępna dla wszystkich, ale jeśli nadal masz możliwość odinstalowania najnowszej aktualizacji systemu Windows 11, powinieneś z tego skorzystać. Jeśli nie wiesz, w jaki sposób możesz to zrobić, sprawdź poniższy artykuł. Niestety być może nie będziesz w stanie użyć tego rozwiązania, ale mimo wszystko powinieneś to sprawdzić, gdyż jest to dobra opcja, która działa w wielu przypadkach.

Jak odinstalować aktualizację systemu Windows 11

Uruchom polecenia SFC i DISM, aby naprawić wszelkie uszkodzenia systemu.

Jedną z najważniejszych i najbardziej skutecznych rzeczy, jakie możesz zrobić, jest uruchomienie narzędzia SFC, aby sprawdzić i naprawić wszelkie uszkodzenia. Po zakończeniu pracy narzędzia SFC konieczne będzie również uruchomienie narzędzia DISM.

  • Najpierw wpisz CMD w menu Start, a następnie kliknij prawym przyciskiem myszy Wiersz polecenia i wybierz Uruchom jako administrator.
  • Po otwarciu wiersza polecenia wpisz następujące polecenie i naciśnij klawisz Enter.

sfc /scannow

Może to zająć trochę czasu, więc bądź cierpliwy. W przypadku wykrycia jakichkolwiek błędów powinny one zostać automatycznie naprawione. Jeśli proces nie zakończy się prawidłowo uruchom ponownie komputer w trybie awaryjnym i powtórz proces. Jeśli narzędzie SFC zwróciło komunikat o błędzie, otwórz Wiersz polecenia jako administrator, a następnie wprowadź kolejno następujące polecenia.

DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth

DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth

DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth