Jeśli śledziłeś losy nowej postaci w Dragon's Dogma 2, ale masz poważne problemy z jej zawieszaniem się na pulpicie natychmiast lub chwilę od rozpoczęcia gry? W tym artykule przedstawiono kilka szybkich i łatwych, a jednocześnie bardzo nietypowych rozwiązań tego problemu. Najprawdopodobniej ta awaria zostanie wkrótce naprawiona, ale do tego czasu należy wykonać poniższe kroki.

Najważniejsze informacje:

  1. Kreator postaci Dragon's Dogma 2 ciągle się zawiesza. Oto rozwiązania.
  2. Naprawianie awarii Kreatora Postaci w Dragon's Dogma 2 w systemie Windows.

Jak naprawić awarię Kreatora Postaci (Character Creator) w grze Dragon's Dogma 2.

Dragons's Dogma 2 to gra RPG, która, póki co jest czymś zupełnie nowym, więc tego typu sytuacje z awariami są jak najbardziej normalne. Na szczęście jest kilka rzeczy, które możesz zrobić i które powinny rozwiązać problem większości graczy. Ponownie są to obejścia problemów, więc skuteczność ich działania będzie się zmieniać z biegiem czasu, w zależności od tego, kiedy czytasz ten artykuł. Sprawdź poniżej, co musisz zrobić.

Ręcznie skonfiguruj Dragon's Dogma 2 z DirectX12 do DirectX 11.

Najpierw przejdź do folderu Dragons Dogma 2 Character Creator w steamapps > common.

Otwórz „config” i zmień TargetPlatform=DirectX12 na TargetPlatform=DirectX11. Następnie zapisz zmianę i zobacz, co się stanie.

Po dokonaniu tej zmiany wszystko powróci do wartości 12, ale zauważysz, że w pliku znajduje się dużo więcej danych, co wydaje się zmniejszać liczbę awarii. Problem przestaje się całkowicie pojawiać u niektórych osób, ale nie u wszystkich, więc z pewnością jest też element sprzętowy powiązany z różnymi awariami.

Wykonaj czystą instalację sterowników graficznych (AMD, NVIDIA, INTEL)

Jest to jedno z najlepszych rozwiązań tego problemu, które powinno naprawić awarię.

  • Pobierz Display Driver Uninstaller
  • Pobierz najnowsze sterowniki GPU AMD |Sterowniki NVIDIA | Sterowniki Intela.
  • Wyłącz połączenie internetowe.
  • Uruchom DDU i wybierz opcję usunięcia GeForce Experience (GFE) lub odpowiednika AMD, INTEL.
  • Uruchom ponownie komputer, gdy zostaniesz o to poproszony.
  • Teraz zainstaluj oprogramowanie sterownika i ponownie nawiąż połączenie internetowe. Uniemożliwia to automatyczne instalowanie ogólnych sterowników przez system Windows.

Dragon's Dogma 2 zawiesza się na ekranie Kreatora Postaci.

Wiadomo, że za każdym razem, gdy pojawia się nowa gra, wszyscy są podekscytowani akcją, rozgrywkami czy niesamowitymi nowymi opcjami tworzenia postaci. Ale spójrzmy prawdzie w oczy, w kwestii tworzenia postaci rzadko się to udaje, nikt tak naprawdę nie zrobił nic przełomowego. Cyberpunk próbował z nagością, ale wciąż było to rozczarowujące. Dragon's Dogma 2 w końcu to zmieniło dzięki narzędziu do tworzenia postaci, które pozwala robić naprawdę dziwne rzeczy! Mówię tutaj o rzeczach na wyższym poziomie, to trochę przypomina mi to, do czego zdolny jest MetaHuman. Nawet jeśli sama gra nie spełnia oczekiwań, to narzędzie do tworzenia postaci ustawiło reszcie gier poprzeczkę naprawdę wysoko.