Używasz systemu Windows 11 i próbujesz zaktualizować go do ostatniej najnowszej wersji 22H2? Niestety nie możesz tego zrobić, ponieważ ciągle otrzymujesz błąd aktualizacji 0x8007001F-0x3000D? Ten artykuł pokaże Ci mnóstwo różnych rzeczy, które możesz i prawdopodobnie będziesz musiał zrobić, żeby rozwiązać problem.

Zgodnie z tradycją najnowsza duża aktualizacja systemu Windows 11 ma szereg problemów z instalacją, które zaskakują wiele osób. Chociaż tego rodzaju problemy nie są niczym nowym i istnieją od dłuższego czasu, nadal są bardzo denerwujące i wymagają dużo pracy, aby się ich pozbyć. Na szczęście dostępnych jest wiele opcji, których można użyć do rozwiązania błędów aktualizacji systemu Windows 11.

Naprawianie błędu 0x8007001F-0x3000D w aktualizacji 22H2 systemu Windows 11 jest dość frustrującym zadaniem. Ponieważ jest to ważna aktualizacja, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to upewnić się, że masz zainstalowaną najnowszą wersję systemu BIOS na swoim komputerze. Procedura będzie się różnić na każdym komputerze, więc najlepiej sprawdzić poradniki dostępne na YouTubie, aby uzyskać szczegółowe instrukcje. Możesz także poszukać informacji na stronie producenta komputera lub płyty głównej.

Po zaktualizowaniu systemu BIOS sprawdź, czy problem zniknął. Jeśli tak się nie stanie, wykonaj czynności przedstawione poniżej.

Jak naprawić błąd 0x8007001F-0x3000D aktualizacji systemu Windows 11 do wersji 22H2.

Szybkie i łatwe rozwiązanie błędu 0x8007001F-0x3000D polega na uruchomieniu narzędzia do rozwiązywania problemów z aktualizacją systemu Windows 11.

  • Otwórz aplikację Ustawienia, naciskając klawisz Windows + I.
  • Następnie pozostań na karcie System i kliknij Rozwiązywanie problemów z panelu centralnego.
  • Tutaj zobaczysz długą listę opcji rozwiązywania problemów, jednak ta, której szukasz, znajduje się u góry o nazwie Windows Update.
  • Po prostu kliknij Uruchom obok tej opcji i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi przez narzędzie.
  • Gdy narzędzie zakończy sprawdzanie i poprawki, powinieneś być w stanie zaktualizować swoje urządzenie.

Wyczyść pliki optymalizacji dostarczania w systemie Windows 11, aby naprawić błąd 0x8007001F-0x3000D aktualizacji 22H2.

Jeśli narzędzie do rozwiązywania problemów z aktualizacją nie naprawiło błędu aktualizacji 0x8007001F-0x3000D, spróbuj wyczyścić pliki optymalizacji dostarczania.

  • Aby to zrobić, przejdź do opcji Ustawienia > System > Pamięć > Pliki tymczasowe > Pliki optymalizacji dostarczania. Gdy znajdziesz się w tej lokalizacji, upewnij się, że opcja Pliki optymalizacji dostarczania jest zaznaczona, a następnie kliknij Usuń pliki, aby usunąć wszelkie pozostałe pliki.

Odinstaluj ostatnią aktualizację systemu Windows 11, aby naprawić błąd aktualizacji 0x8007001F-0x3000D.

Jeśli nadal masz możliwość odinstalowania najnowszej aktualizacji systemu Windows 11, która została zainstalowana na twoim komputerze, powinieneś to zrobić. Jeśli nie jesteś pewien jak, sprawdź nasz poradnik.

Jak odinstalować aktualizację systemu Windows 11

Pobierz i zainstaluj najnowszą aktualizację dla systemu Windows 11, aby naprawić błąd aktualizacji 0x8007001F-0x3000D.

Pobierz i zainstaluj najnowszą aktualizację systemu Windows po usunięciu starej. To przyniesie ze sobą wszelkie poprawki, które mogą pomóc w pozbyciu się tego komunikatu o błędzie. Może nie być żadnych dostępnych aktualizacji, jednak warto spróbować. Aby wymusić aktualizację ręczną, wybierz Ustawienia > Windows Update > Sprawdź aktualizacje.

Napraw błąd aktualizacji 0x8007001F-0x3000D w systemie Windows 11 za pomocą polecenia SFC Scannow.

Innym dobrym rozwiązaniem tego problemu jest uruchomienie narzędzia SFC.

  • Najpierw wpisz CMD w menu Start, a następnie kliknij prawym przyciskiem myszy Wiersz polecenia i wybierz Uruchom jako administrator.
  • Gdy masz otwarty wiersz polecenia, wpisz następujące polecenie w wierszu polecenia i naciśnij Enter.

sfc /scannow

Może to zająć trochę czasu, więc bądź cierpliwy. Jeśli zostaną znalezione jakiekolwiek błędy, zostaną naprawione automatycznie. Jeśli proces nie zakończy się prawidłowo Uruchom ponownie komputer w trybie awaryjnym i powtórz go.

Napraw błąd aktualizacji 0x8007001F-0x3000D w systemie Windows 11 za pomocą narzędzia DISM.

Jeśli narzędzie SFC zwróciło komunikat o błędzie, otwórz Wiersz polecenia jako Administrator, a następnie wprowadź kolejno następujące polecenia.

DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth

DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth

DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

Po ponownym uruchomieniu systemu wszystko powinno wrócić do działania.

Spróbuj ręcznie zaktualizować system Windows 11 za pomocą Katalogu Microsoft Update, aby naprawić błąd aktualizacji 0x8007001F-0x3000D.

Jeśli narzędzie do rozwiązywania problemów z systemem Windows nie rozwiąże tego błędu, następną najlepszą opcją będzie ręczna aktualizacja systemu Windows 11. Po prostu odwiedź witrynę Microsoft Update Catalog i pobierz aktualizację, z którą masz obecnie problemy. Nie martw się, jeśli wybierzesz niewłaściwy plik, system Windows i tak nie pozwoli ci go zainstalować.